"Wysoce nieodpowiedzialna" decyzja Kerry'ego?

"Wysoce nieodpowiedzialna" decyzja Kerry'ego?
(fot. EPA/DANIEL GETACHEW)
AFP / PAP / slo

Sekretarz stanu USA John Kerry odłożył w piątek na późniejszy termin rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, podczas której Ławrow zamierzał poruszyć problem sytuacji na Ukrainie - ujawniły rosyjskie źródła dyplomatyczne.

"Waszyngton odłożył rozmowę telefoniczną (z Ławrowem) co najmniej do soboty" - ujawniły wspomniane źródła cytowane przez AFP, które określiły decyzję Kerry'ego jako "wysoce nieodpowiedzialną".

Rozmowa miała dotyczyć sytuacji w Syrii, ale Ławrow zamierzał omówić również sytuację na Ukrainie.

"Tego rodzaju podejście świadczy, że nasi partnerzy amerykańscy nie są zainteresowani poszukiwaniem wyjścia z obecnej wybuchowej sytuacji, która może mieć nieprzewidywalne konsekwencje" - cytuje agencja AFP rosyjskie źródła dyplomatyczne.

W piątek 31 osób zginęło w wyniku pożaru siedziby związków zawodowych w Odessie, na południu Ukrainy. W mieście doszło tego dnia do starć między zwolennikami jedności Ukrainy a uzbrojonymi prorosyjskimi demonstrantami.

Napięta sytuacja panuje także na wschodzie Ukrainy, zwłaszcza w rejonie otoczonego przez wojska ukraińskie Słowiańska, opanowanego przez prorosyjskich separatystów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Wysoce nieodpowiedzialna" decyzja Kerry'ego?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.