Zdjęcia promujące szczepienia mogą być niebezpieczne? Eksperci alarmują

1 miesiąc temu
rynekzdrowia.pl / kb

W ostatnim czasie popularny stał się trend publikowania w mediach społecznościowych zdjęć zaświadczeń o otrzymaniu szczepionki na koronawirusa. Przed tym zjawiskiem ostrzegają niemieccy eksperci od ochrony danych osobowych.

"Odradzamy publikowanie w mediach społecznościowych zdjęć zaświadczeń o otrzymaniu szczepionki przeciw Covid-19"- alarmują.

Johannes Caspar, jeden z ekspertów w dziedzinie ochrony danych osobowych, mówił w rozmowie z agencją dpa, że dzięki takim zdjęciom oszuści mogą podrabiać m.in pieczątki, podpisy lekarzy oraz numery serii szczepionek, żeby tworzyć fałszywe karty szczepień i udostępniać je na czarnym rynku.

Według niego, nie powinno się z zasady publikować w internecie danych dotyczących sektora zdrowotnego.

"Wszyscy użytkownicy powinni mieć na uwadze, że to bardzo wrażliwe dane, do których w ten sposób zyskują dostęp nie tylko ich znajomi, ale też obce osoby oraz same platformy społecznościowe" - posumował.

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze Krajowego Urzędu Kryminalnego Dolnej Saksonii podali, że oszuści sprzedawali paszporty szczepionkowe przez komunikator Telegram w cenach od 99 do 250 euro.

Źródło: rynekzdrowia.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Zdjęcia promujące szczepienia mogą być niebezpieczne? Eksperci alarmują
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.