Zniesienie celibatu? Tajny plan Watykanu?

Zniesienie celibatu? Tajny plan Watykanu?
Rzeczywisty plan czy dziennikarska kaczka? (fot. KAI/Wojciech Łączyński)
PAP / wab

Zniesienie celibatu księży katolickich nastąpi za 50 lat - taki jest według włoskiego dziennika "La Repubblica" tajny projekt Watykanu. Gazeta podała w piątek, że plany te już teraz są omawiane przez watykańskich hierarchów.

Dyskusja na temat celibatu księży rozgorzała w rezultacie skandalu pedofilii w Kościele, ujawnianego w kolejnych krajach: Irlandii, Niemczech, Holandii. Kościelni hierarchowie w wypowiedziach dla włoskich mediów podkreślają, że nie należy wiązać wymogu celibatu z nadużyciami wobec nieletnich.

Według rzymskiego dziennika, powołującego się na nieoficjalne informacje, w Kościele już trwa dyskusja na temat możliwości zniesienia celibatu za kilka dziesięcioleci. Otoczony całkowitą tajemnicą plan - twierdzi gazeta - został powierzony do dyskusji przedstawicielom Kongregacji ds. Duchowieństwa.

"La Repubblica" kładąc nacisk na to, że na razie jest to temat wstępnych analiz zwraca jednocześnie uwagę, iż już jej podjęcie świadczy o tym, że Stolica Apostolska zaczyna zastanawiać się nad tym, co w Kościele mogłoby być "prawdziwą rewolucją" i co mogłoby zbliżyć katolików do świata protestantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zniesienie celibatu? Tajny plan Watykanu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.