Związkowcy z Europy przeciw cięciom socjalnym

Związkowcy z Europy przeciw cięciom socjalnym
Od lewej: wiceprzewodniczący DGB (Niemieckie Zrzeszenie Związków Zawodowych) Region Saksonia Markus Schlimbach, przewodniczący Związku Zawodowego Nauczycieli (GEW) Ulrich Thone, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz, sekretarz Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych Józef Niemiec oraz sekretarz KK NSZZ Solidarność Ewa Zydorek, podczas konferencji prasowej OPZZ, GEW oraz NSZZ "Solidarność" nt. m.in. planowanej na 17 września manifestacji. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / slo

OPZZ, Solidarność, związkowcy z Niemiec, Belgii, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Bułgarii będą w sobotę demonstrować we Wrocławiu przeciw cięciom socjalnym - zapowiedział w środę Józef Niemiec, wiceprzewodniczący Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, która organizuje manifestację.

- 17 września we Wrocławiu spotykają się ministrowie finansów Unii Europejskiej. Nie zgadzamy się z lansowaną przez europejskie rządy koncepcją, że odpowiedzią na kryzys ma być zaciskanie pasa. Naszym zdaniem to pogarsza sytuację gospodarczą i społeczną - powiedział Niemiec.

- Nie pozwolimy na odejście od Europy socjalnej - dodał przewodniczący OPZZ Jan Guz.

W środę w siedzibie OPZZ odbyło się spotkanie z przedstawicielami niemieckich związków należących do EKZZ - konfederacji DGB i związku zawodowego nauczycieli GEW, które także wezmą udział we wrocławskiej manifestacji. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy demonstrantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Związkowcy z Europy przeciw cięciom socjalnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.