Zwiększenie aktów przemocy wobec kobiet

Zwiększenie aktów przemocy wobec kobiet
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
KAI / mg

W zeszłym roku w Anglii i Walii odnotowano rekordową liczbę spraw i wyroków w związku z przemocą wobec kobiet - poinformowała w czwartek brytyjska prokuratura. W okresie liczonym do 5 kwietnia 2015 r. sądy wydały w tych procesach prawie 79 tys. wyroków.

Brytyjska prokuratura CPS (Crown Prosecution Service) wylicza w komunikacie, że łącznie odbyło się 107 tys. spraw sądowych dotyczących m.in. gwałtów i przemocy domowej - co stanowi wzrost o ponad 18 proc. względem okresu 2013-2014.

- To dobra wiadomość dla ofiar tych strasznych przestępstw, a także dowód na to, że wykonaliśmy dużą pracę, aby zachęcić je do składania zeznań - powiedziała Alison Saunders z prokuratury. Dodała, że do sądów trafia też coraz więcej spraw dotyczących przemocy na tle seksualnym, której ofiarami padają dzieci.

- Cały czas musi następować postęp, abyśmy stworzyli system, w którym kobiety będące ofiarami przemocy domowej będą miały taki sam poziom zaufania (do wymiaru sprawiedliwości) jak osoby poszkodowane w innych przestępstwach - powiedziała szefowa organizacji pomocowej Women's Aid Polly Neate.

CPS podkreśliło, że w okresie 2014-2015 skazano w sprawach dotyczących przemocy wobec kobiet o 10 tys. więcej osób, niż to miało miejsce w roku poprzednim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zwiększenie aktów przemocy wobec kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.