Wielki pożar na Podhalu; płonęło ponad 20 budynków. Sytuacja jest opanowana

Wielki pożar na Podhalu; płonęło ponad 20 budynków. Sytuacja jest opanowana
fot. PAP/Grzegorz Momot
1 miesiąc temu
PAP / pk

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20. płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych - powiedział Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej.

[20:40] Wielki pożar we wsi Nowa Biała

Z ogniem walczy 85 zastępów PSP i OSP z pięciu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego; łącznie 235 strażaków.

"Pożar nie został jeszcze opanowany. Sytuacja jest rozwojowa" - dodał Szydło.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20. Pożar szybko się rozprzestrzenia, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana. Dodatkowo część zabudowy jest drewniana.

[21:20] Premier o pożarze we wsi Nowa Biała: jesteśmy w stałym kontakcie; uruchomiliśmy śmigłowiec LPR, który udzieli wsparcia

"Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała na Podhalu; jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia" - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

"Wiem, że Polska żyje teraz meczem naszej reprezentacji z Hiszpanią, ale toczymy także inną, chyba jeszcze trudniejszą walkę: o dobytek mieszkańców Nowej Białej na Podhalu" - napisał premier w sobotę na Facebooku.

fot. PAP/Grzegorz Momotfot. PAP/Grzegorz Momot

Jak dodał, "pożar zajął tam już 20 budynków mieszkalnych i sytuacja jest poważna". "W akcji bierze udział aż 65 zastępów straży pożarnej. Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w pożarze" - podkreślił Morawiecki.

"Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco" - zaznaczył szef rządu.

[21:33] Pożar we wsi Nowa Biała opanowany

W wielkim pożarze we wsi Nowa Biała w pow. nowotarskim płonie 21 budynków mieszkalnych i 20 budynków gospodarczych. Pożar został opanowany. Cztery osoby, które doznały oparzeń trafiły do szpitala - powiedział PAP Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej.

fot. PAP/Grzegorz Momotfot. PAP/Grzegorz Momot

Na miejscu badane są kolejne dwie poszkodowane osoby. Łącznie w działaniach bierze udział 99 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP; łącznie na miejscu jest 400 strażaków.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Książka w przedsprzedaży! Wysyłamy po 12 maja

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wielki pożar na Podhalu; płonęło ponad 20 budynków. Sytuacja jest opanowana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.