Wielkopolskie: 16-latek położył kamień na torach. Odprysk wybił szybę pociągu

Wielkopolskie: 16-latek położył kamień na torach. Odprysk wybił szybę pociągu
Fot. Patryk Kosmider / depositphotos.com
PAP / tk

Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się 16-latkiem z powiatu gostyńskiego (Wielkopolskie), który położył kamień na torach kolejowych. Kamień rozłupał nadjeżdżający pociąg, jeden z kawałków wybił szybę i wpadł do wagonu.

Oficer prasowy policji w Gostyniu podkom. Monika Curyk poinformowała we wtorek, że zdarzenie miało miejsce w październiku. Gostyńskim policjantom udało się namierzyć sprawcę; nieletni przyznał się do winy.

- Policjanci zostali zawiadomieni przez spółkę Koleje Wielkopolskie, że 9 października na trasie Pępowo – Krobia na torach kolejowych ktoś położył kamień, na który najechał pociąg osobowy. Kamień rozprysł się na kilka odłamków. Jeden z nich w wyniku rykoszetu wybił szybę w pociągu i wpadł do wagonu - podała.

Powstałe straty wyniosły ponad 8 tys. zł.

Curyk dodała, że miejsce, w którym doszło do zdarzenia to niezamieszkała, otwarta przestrzeń. - Funkcjonariusze badali każdy najmniejszy wątek, który mógłby ich doprowadzić do sprawcy. W działaniach pomogli policjanci zajmujący się nieletnimi - poinformowała.

Ostatecznie udało się ustalić sprawcę. W ostatnich dniach listopada funkcjonariusze zapukali do drzwi 16-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Teraz zajmie się sąd.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wielkopolskie: 16-latek położył kamień na torach. Odprysk wybił szybę pociągu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.