Wpadł w pułapkę łowców pedofilów. Mężczyzna zatrzymany przez policję

Wpadł w pułapkę łowców pedofilów. Mężczyzna zatrzymany przez policję
(Fot. kelpfish / depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP/mk

54 letni mężczyzna został zatrzymany w Poznaniu z zarzutami pedofilskimi. W ręce policji trafił po tym, jak wpadł w pułapkę zastawioną przez łowców pedofilów.

54-latek z Poznania został ujęty po tym, jak przyjechał na spotkanie z 12-latką, z którą wcześniej korespondował przez Internet. Nie wiedział, że komunikuje się nie z dzieckiem, ale z łowcami pedofilów.

Informację o przedstawieniu zarzutów przekazał w poniedziałek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Jak podał, zabezpieczone zostały materiały zarejestrowane przez łowców pedofilów, jedna z osób uczestnicząca w zatrzymaniu złożyła w tej sprawie zeznania.

Borowiak dodał, że wobec mężczyzny został zastosowany dozór. 54-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Łowcy z organizacji Elusive Child Protection Unit Poland swoje zatrzymanie transmitowali na żywo w Internecie, w trakcie transmisji odczytywali fragmenty jego czatów z rzekomą dwunastolatką.

Mężczyzna początkowo przekonywał zatrzymujących go łowców pedofilów, że przyszedł sprzedać zabawki dziecku poznanemu w sieci. Przyznał, że sam jest ojcem i dziadkiem. Słysząc fragmenty swojej korespondencji o treściach seksualnych zapewniał, że "to były wygłupy" lub mówił, że popełnił błąd. "Niepotrzebnie pisałem takie pierdoły" - powiedział.

W trakcie transmisji na miejscu pojawiły się postronne osoby, chcące dokonać samosądu na 54-latku. Doszło do szamotaniny. Ostatecznie mężczyznę zabrała policja. Zostały mu postawione zarzuty nakłaniania osoby nieletniej do obcowania płciowego, za co grozi dwuletnie więzienie.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wpadł w pułapkę łowców pedofilów. Mężczyzna zatrzymany przez policję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.