Wraca zima? Czekają nas przymrozki, opady śniegu i burze

Wraca zima? Czekają nas przymrozki, opady śniegu i burze
Fot. Depositphotos
PAP / pk

Wysoko w górach może spaść około 5 centymetrów śniegu - poinformowała w środę synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska.

W rejonie Kaszub i Pomorza może pojawić się deszcz ze śniegiem, a na wschodzie kraju słabe, lokalne burze. W przeważającym obszarze Polski miejscami słabe opady deszczu.

DEON.PL POLECATemperatura maksymalna nad morzem wyniesie około 5 stopni C, w okolicy Ustki oraz Helu. Podobna temperatura utrzyma się w rejonach podgórskich Sudetów, Jelenia Góra, Kłodzko. Najcieplej na południowym wschodzie do 13 stopni C. Na zachodzie kraju maksymalnie 9-10 stopni C.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz i na południu kraju chwilami porywisty do 40 km/h.

W nocy pochmurno będzie na krańcach wschodnich, w okolicach Podlasia, Lubelszczyzny, Podkarpacia. Na pozostałym obszarze kraju pojawi się zachmurzenie małe i umiarkowane, chwilami duże. Zachmurzeniu będą towarzyszyć również liczne przejaśnienia.

W całym kraju lokalnie mogą pojawić się niewielkie opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

W nocy wystąpią przymrozki. Temperatura minimalna w Łodzi wyniesie minus 2 stopnie C. W centrum i na zachodzie kraju również pojawi się temperatura ujemna do minus 2 stopni C. Lokalnie przy gruncie temperatura może wynieść do minus 3 stopni C. Najcieplej na wschodzie do 5 stopni C. Temperatura ujemna nie powinna wystąpić również w pasie nadmorskim. W pozostałych częściach kraju możliwy lekki mróz nad ranem. W górach pojawią się opady śniegu, przyrost do około 3 centymetrów.

W czwartek utrzyma się zachmurzenie duże na północnym wschodzie, z większymi przejaśnieniami. Najwięcej przejaśnień na zachodzie i na południu. Miejscami przejściowe opady deszczu oraz opady śniegu w górach. Na zachodzie kraju mogą wystąpić słabe, lokalne burze.

Temperatura maksymalna w przeważającej części kraju będzie się wahać między 8 a 11 stopni C. Najniższe temperatury około 5-6 stopni C pojawią się na północnym wschodzie, w rejonach podgórskich Sudetów i na południu.

Wiatr umiarkowany, północny i północno-zachodni, chwilami porywisty do około 40 km/h.

W czwartek w nocy również pojawią się przymrozki oraz zachmurzenie. Nad ranem w przewarzającej części kraju temperatury ujemne około minus 1 stopni C.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wraca zima? Czekają nas przymrozki, opady śniegu i burze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.