Wrocław: Nieznani sprawcy zniszczyli świecznik chanukowy i podpalili flagę Izraela

Wrocław: Nieznani sprawcy zniszczyli świecznik chanukowy i podpalili flagę Izraela
Nieznani sprawcy zniszczyli świecznik chanukowy we Wrocławiu (fot. polozhai / depositphotos.com)
PAP / tk

W czwartek wieczorem pięciu zamaskowanych sprawców dokonało dewastacji świecznika chanukowego stojącego na ul. Oławskiej. Weszli na konstrukcję świecznika, wyciągnęli flagę Izraela, podpalili ją, a następnie dwóch z nich przewróciło konstrukcję dziewięcioramiennego świecznika - przekazał w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, na odchodzącej od rynku ul. Oławskiej. O sprawie poinformował w piątek rano prezydent Jacek Sutryk.

DEON.PL POLECA"Wczoraj w godzinach wieczornych 5 zamaskowanych bandytów dokonało dewastacji świecznika Chanukowego stojącego na ul. Oławskiej. Weszli na konstrukcję świecznika, wyciągnęli flagę Izraela, podpalili ją, a następnie dwóch z nich przewróciło konstrukcję dziewięcioramiennego świecznika, po czym wszyscy uciekli w stronę ulicy Świdnickiej" - napisał w mediach społecznościowych Jacek Sutryk.

Prezydent podkreślił, że "we Wrocławiu nie ma miejsca na żaden rasizm, ksenofobię, antysemityzm oraz inne dzikie oraz chuligańskie zachowania".

O sprawie została poinformowana policja. - W dniu wczorajszym wpłynęło do nas oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. Od chwili uzyskania informacji w tej sprawie funkcjonariusze podjęli szeroko zakrojone czynności, w tym operacyjne o charakterze niejawnym mające na celu ustalenie personaliów i miejsca pobytu sprawców tego zdarzenie - powiedział mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Sprawcy dewastacji świecznika nie zostali zatrzymani. Pomóc w ich ujęciu może m.in. monitoring, dzięki któremu policjanci dysponują wizerunkami poszukiwanych osób.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nie ma bliższych sobie religii i nie ma trudniejszej historii.

Najnowsza książka abp. Grzegorza Rysia, historyka mediewisty, to niezwykła próba ukazania stosunku chrześcijan do Żydów w starożytności i wiekach średnich, zatem w okresie budowania tożsamości...

Skomentuj artykuł

Wrocław: Nieznani sprawcy zniszczyli świecznik chanukowy i podpalili flagę Izraela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.