Wybierasz się w Bieszczady? Warunki mogą być złe

Wybierasz się w Bieszczady? Warunki mogą być złe
Fot. Tomasz Warszewski / Depositphotos.com

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia mogą wystąpić burze. "Wybierając się w góry trzeba też pamiętać, że w lasach niektóre szlaki są błotniste i śliskie" - powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Mikołaj Grzech.

Jak zaznaczył, podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni. Nie wolno chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach Przed wyjściem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody. 

- Natomiast po pojawieniu się pierwszych oznak pogorszenia się warunków pogodowych trzeba wracać. W górach pogoda zmienia się raptownie, a burze mogą być gwałtowne - zauważył.

Dodał także, że wybierający się w góry zawsze powinni mieć naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek". Dzięki niej ratownicy łatwiej i szybciej mogą dotrzeć do poszkodowanych - zaznaczył Grzech. Rano termometry, m.in. w Ustrzykach Górnych i w Cisnej, pokazywały 13 stopni Celsjusza. Jest słonecznie. Wieje słaby wiatr. W lasach nadal leżą płaty śniegu, trasy turystyczne są tam śliskie i błotniste.

DEON.PL POLECA

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wybierasz się w Bieszczady? Warunki mogą być złe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.