Zagłodzili się, by spotkać Jezusa. Znaleziono 403 ciała członków niebezpiecznej sekty

Zagłodzili się, by spotkać Jezusa. Znaleziono 403 ciała członków niebezpiecznej sekty
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Artem Furman / Depositphotos
PAP / pk

Na terenie kenijskiej wioski Shakahola, która była siedzibą Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, odnaleziono już zwłoki 403 osób - poinformowała w poniedziałek prefekt regionu Rhoda Onyancha. Władze Kenii spodziewają się, że bilans ofiar śmiertelnych jeszcze wzrośnie.

Założycielem Kościoła Dobrej Nowiny był samozwańczy pastor Paul Nthenge Mackenzie, były taksówkarz, który od 14 kwietnia pozostaje w areszcie; stawiane mu zarzuty dotyczą między innymi masowego zabójstwa, ale obejmują również "terroryzm".

Ekstremalny post narzucany przez Kościół Dobrej Nowiny

Ofiary ekstremalnego postu narzucanego przez Kościół Dobrej Nowiny to przede wszystkim dorośli. Wiele dzieci, których ciała ekshumowano w okolicach wioski Shakahola, zostało uduszonych lub pobitych na śmierć - podaje AFP.

Od nazwy wioski, która była siedzibą ruchu, tragedię członków sekty nazwano "masakrą Shakahola".

DEON.PL POLECA

Minister spraw wewnętrznych Kenii Kithure Kindiki zapowiedział, że każdy duchowny będzie zobowiązany do przestrzegania obowiązujących praw. - Masakra Shakahola to największa porażka naszego systemu bezpieczeństwa - powiedział 11 lipca minister podczas wysłuchania przed komisją Senatu. Odniósł się również do faktu, że Mackenzie, który był już wcześniej zatrzymywany przez policję, za każdym razem był wypuszczany na wolność.

Rząd Kenii zapowiedział, że w lesie Shakahola powstanie miejsce pamięci ofiar sekty, aby "Kenijczycy i świat nie zapomnieli o tym, co się zdarzyło".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zagłodzili się, by spotkać Jezusa. Znaleziono 403 ciała członków niebezpiecznej sekty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.