Zdaniem prokuratury kara grzywny za zakopanie żywcem trzech szczeniaków jest zbyt łagodna – złożono apelację

Zdaniem prokuratury kara grzywny za zakopanie żywcem trzech szczeniaków jest zbyt łagodna – złożono apelację
Fot. depositphotos.com
PAP / jk

Kara grzywny za zakopanie żywcem trzech szczeniaków to zbyt łagodny wyrok – uznała prokuratura, która skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu apelację w tej sprawie.

10 czerwca w miejscowości Zalesie k. Ostrowa Wlkp. żywcem zakopane zostały trzy szczeniaki. Przysypane ziemią zwierzęta odkryła właścicielka działki. Jeden z piesków nie przeżył. Informację o zdarzeniu zamieściło na stronie społecznościowej Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt. Policja ustaliła, że sprawczynią jest jedna z mieszkanek wsi. Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. oskarżyła kobietę o zabicie zwierzęcia wbrew przepisom prawa i znęcanie się nad nimi, za co grozi kara do lat 3 więzienia. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. uznał, że doszło do znęcania nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Skazał kobietę na karę grzywny w wysokości 4 tys. zł, nawiązkę na rzecz ostrowskiego schroniska w wysokości 2 tys. zł i orzekł zakaz posiadania zwierząt na okres 2 lat.

Prokuratura złożyła w tej sprawie apelację podkreślając, ze wyrok jest zbyt łagodny i niewspółmierny do zdarzenia. „Orzeczenie kary grzywny jest niemożliwe do przyjęcia” – powiedział PAP prokurator Maciej Meler. Zauważył, że sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące, w tym dotychczasową niekaralność skazanej, jej dotychczasowe zajmowanie się zwierzętami, „a przecież w tym przypadku mówimy o próbie zabicia szczeniaków. Penalizacja takiego czynu powinna być surowsza” – stwierdził. Podkreślił też, że śledztwo wykazało, że kobieta po tym, gdy oszczeniła się jej suka, postanowiła jedno ze szczeniąt sobie zostawić, a trzy uśmiercić.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemysław Wysogląd SJ

Poczuj się kochany

Człowiek rozwija się, gdy czuje się kochany. Niestety jednak czasem na skutek różnych bolesnych doświadczeń nie dopuszczamy do siebie prawdy o tym, że jesteśmy warci miłości nie ze względu na to, co...

Skomentuj artykuł

Zdaniem prokuratury kara grzywny za zakopanie żywcem trzech szczeniaków jest zbyt łagodna – złożono apelację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.