Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Dożył 114 lat i od dziecka ciężko pracował

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Dożył 114 lat i od dziecka ciężko pracował
Fot. Inside Edition / YouTube
PAP / pk

W wieku 114 lat zmarł we wtorek Wenezuelczyk Juan Vincente Perez Mora, który w 2022 roku został zarejestrowany w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący mężczyzna na świecie - podała w środę AFP, powołując się na rodzinę zmarłego i władze wenezuelskie.

Gdy miał pięć lat, zaczął pracować przy zbiorach trzciny cukrowej i kawy

Mora, urodzony 27 maja 1909 roku w stanie Tachira na zachodzie Wenezueli, był rolnikiem. Przyszedł na świat jako dziewiąte z dziesięciorga dzieci w rodzinie i już gdy miał pięć lat, zaczął wraz z ojcem i braćmi pracować przy zbiorach trzciny cukrowej i kawy.

DEON.PL POLECAO śmierci długowiecznego obywatela poinformował prezydent Wenezueli Nicolas Maduro na platformie X, podkreślając, że Mora zapewnił Wenezueli miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.

Mora pozostawił 11 dzieci. W 2022 roku, według Księgi Rekordów Guinnessa, miał 41 wnuków. Doczekał się 18 prawnuków i 12 praprawnuków.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Dożył 114 lat i od dziecka ciężko pracował
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.