Znowu rekord - frank szwajcarski po 3,83 zł

Znowu rekord - frank szwajcarski po 3,83 zł
(fot. EPA/GAETAN BALLY)
PAP / psd

Za franka szwajcarskiego w poniedziałek po godz. 18.00 płacono 3,83 zł. To kolejny rekord tego dnia.

Po godz. 18.00 kurs dolara osiągnął nowe poniedziałkowe maksimum, czyli 2,86 zł. Euro kosztowało 4,07 zł, a szwajcarski frank 3,81 zł. Przed południem kosztował on 3,69 zł.

Marcin Kiepas, analityk domu maklerskiego X-Trade Brokers, ocenił, że w poniedziałek złoty traci na wartości do głównych walut z powodu pogorszenia się klimatu inwestycyjnego po obniżeniu ratingu USA przez agencję Standard and Poor's. - Stabilizująco na notowania działają natomiast doniesienia o kupnie przez Europejski Bank Centralny obligacji Włoch i Hiszpanii, co zmniejsza obawy przed rozszerzeniem kryzysu zadłużenia w obu tych krajach - podkreślił.

Według analityka Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Marka Rogalskiego, przed poniedziałkowym otwarciem uspokoiła nastroje na rynku walut niedzielna telekonferencja ministrów finansów państw G7, zorganizowana po obniżeniu ratingu dla USA z AAA do AA+.

Po telekonferencji poinformowano o zawarciu porozumienia w sprawie ewentualnych wspólnych interwencji na rynku walut, a także zaoferowania większej płynności rynkom finansowym. Przyznano też, że zaufanie do dolara nie zachwiało się - podkreślił Rogalski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znowu rekord - frank szwajcarski po 3,83 zł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.