2 najlepsze modlitwy dla singli

2 najlepsze modlitwy dla singli
(fot. shutterstock.com)
Krzysztof Biel / kw

Dziś walentynki. Choć dla niektórych to wspaniały czas, to dla wielu przypomina on o samotności. Jeśli jesteś singlem, to pomódl się o wstawiennictwo św. Rafała Archanioła, opiekuna samotnych i patrona dobrych spotkań. Poznaj te 2 wyjątkowe modlitwy.

Modlitwa o opiekę:

Święty Rafale Archaniele,

który czuwasz przed majestatem Bożym i z polecenia Stwórcy,

DEON.PL POLECA

byłeś przewodnikiem w niebezpiecznej wędrówce Tobiasza.

Czuwaj nad drogami naszego życia,

ostrzegaj przed niebezpieczeństwami jakie mogą nas zgubić.

Ty odpędzałeś demony i uzdrawiałeś mocą Bożą.

Broń nas przed uległością złu, a gdy nasze zdrowie i życie będą zagrożone,

wstawiaj się za nami u Boga, przedstawiaj Mu nasze sprawy i bądź nam pomocny.

Amen.

*  *  *

Postać Rafała Archanioła pojawia się w księdze Tobiasza. Księga Tobiasza opowiada o małżeństwie tytułowego Tobiasza i Sary. Sara aż siedem razy stawała na ślubnym kobiercu, ale każdy z jej oblubieńców kończył żywot w noc poślubną. Przyczyną nieszczęść nie był temperament kobiety, ale działanie demona Asmodeusza (to on zabijał mężczyzn).

Mimo to, to ją uznaje się winną śmierci mężczyzn, za których wychodziła za mąż, chociaż na żadnego z nich nie podniosła ręki. Traktowana jest jak czarownica opętana przez złego ducha Asmodeusza i z tej racji wystawiana na obraźliwe wyzwiska i pośmiewisko.

Sara przedstawia Bogu w modlitwie całą swą rozpacz i bezsilność. Zaczyna od uwielbienia Boga, wysławiania Jego miłosierdzia, wierności i sprawiedliwości. Powierza się Bożej opiece i kierownictwu w chwili, w której śmierć wydaje się jedynym rozwiązaniem, jedynym wybawieniem. Powierza się Bogu w momencie przytłaczającej beznadziei. Nie widzi żadnej możliwości ukształtowania własnymi siłami udanego życia: Już siedmiu mężów straciłam, na cóż miałabym żyć dłużej? (Tb 3, 15). Powierza się Bożej woli, wyrażając jednak głębokie pragnienie, żeby Bóg pozwolił jej umrzeć. Odrobina zaufania do Boga nie pozwala jej upaść całkowicie, gdy nie ma już oparcia w swoich dotychczasowych strukturach życiowych.

Modlitwa Sary zostaje wysłuchana. Bóg posyła Rafała, by oddalił chorobę Sary. Po hebrajsku Rafał oznacza "uleczył Bóg". Bóg wysłuchuje modlitw udręczonych ludzi i zsyła im pomoc. Nie musi to być bezpośrednia interwencja. Boża pomoc może przejawiać się przez działanie Jego wysłanników, którzy urzeczywistniają opatrznościowe plany. Bóg może zesłać człowiekowi opiekuna, który udzieli mu potrzebnych rad i przeprowadzi przez niebezpieczeństwa. Takim opiekunem dla Sary staje się Tobiasz.

Od tej pory rozpocznie się proces jej uzdrawiania, który dotyczy poczucia wartości, wiary w siebie, nawiązywania relacji z mężczyznami, przygotowania do miłości i małżeństwa. Smutek powoli zacznie przemieniać się w radość, a myśli o śmierci zostaną zastąpione pragnieniem życia.

Modlitwa o dobrego męża/żonę:

Boże, Ojcze niebieski, który kierujesz losami każdego człowieka, pokieruj i moim życiem tak, bym znalazł(a) sobie dobrego męża/ dobrą żonę, z którym mogłabym godnie spełniać zadania, dla których małżeństwo ustanowiłeś.

Utwierdź duszę mą w cnocie, bym nie szukał(a) męża/żony na krętych drogach świata, ale bym wyprosił(a) go/ją sobie w szczerej modlitwie i zasłużył(a) na niego przez życie uczciwe i czyste. Dopomóż mi, bym czas panieństwa/kawalerstwa mego wykorzystać mogła/mógł jak najlepiej dla zdobycia cnót i zalet, które potrzebne mi będą w przyszłości, abym była dobrą żoną i matką/mężem i ojcem.

Niech przygotowanie moje do małżeństwa będzie takie, bym potem nic z mej młodości nie potrzebował(a) taić przed mężem/żoną, ani ukrywać przed dziećmi, ale by życie moje mogło im służyć za wzór do naśladowania.

Najświętsza Maryjo Panno, Przeczysta Dziewico, bądź mi opiekunką i pośredniczką u Boga. Amen.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

2 najlepsze modlitwy dla singli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.