Abp Ryś: co mamy zostawić, żeby pójść za Bogiem?

Abp Ryś: co mamy zostawić, żeby pójść za Bogiem?
fot. YouTube.com

"Przywiązanie do myślenia o sobie i opinii o sobie. To jest dla nas wszystko" - mówi abp Grzegorz Ryś.

W Ewangelii Jezus nawołuje do porzucenia dóbr doczesnych i pójścia za Nim. Czym są te dobra? Jak należy na nie patrzeć? Abp Grzegorz Ryś tłumaczy w swojej homilii, że nasze powszechne myślenie o tym, co należy porzucić w drodze do Nieba, jest błędne. Chodzi tutaj o coś zupełnie innego.

Owszem, z jednej strony Jezusowi chodzi o przywiązanie do pieniędzy i władzy, ale to, co najbardziej przeszkadza według Niego w doświadczeniu Zbawienia, to uparte trzymanie się myślenia o sobie i nieustanne zabieganie o dobrą opinię w oczach innych ludzi. 

"To jest dla nas wszystko" - mówi arcybiskup i podkreśla, że wyzbycie się takiego myślenia o sobie, to krok do naśladowania Jezusa. 

Posłuchaj homilii abpa Rysia: 

DEON.PL POLECA

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: co mamy zostawić, żeby pójść za Bogiem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.