Abp Ryś: dlaczego Jezus udzielił chrztu poganinowi?

Abp Ryś: dlaczego Jezus udzielił chrztu poganinowi?
fot. episkopat.pl

"Jest pytanie, na ile jesteśmy w stanie naśladować w tym Jezusa, a na ile jest w nas tyle lęku, że nie potrafimy wyjść na ulicę"- mówi arcybiskup Grzegorz Ryś.

W swojej homilii arcybiskup wskazuje na postawę która może oddzielać nas od świata i innych ludzi o których sądzimy, że nie mają wiele wspólnego z Bogiem i Kościołem. Jednak zachowanie Jezusa jest inne i nie bierze pod uwagę tych granic. 

"Działanie Jezusa jest pouczeniem, Jego nauka polega na tym, że musisz wejść w ten świat, który uważasz za pogański. I to nie na moment, ale rzeczywiście być dostępnym" - mówi łódzki metropolita w homilii. 

Jak patrzeć na świat nie przez pryzmat wrogości? Jak nie odcinać się od innych ludzi? Posłuchajcie odpowiedzi abpa Rysia.

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: dlaczego Jezus udzielił chrztu poganinowi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.