Abp Ryś o męczeństwie chrześcijan. Dlaczego decydowali się na taki krok?

Abp Ryś o męczeństwie chrześcijan. Dlaczego decydowali się na taki krok?
fot. youtube.com
2 miesiące temu

"Marek i tylko Marek umieszcza opis męczeństwa Jana Chrzciciela w nawiasie. Bo z jednej strony jest posłanie uczniów, z drugiej ich powrót. Marek chce powiedzieć, że owoce tej misji biorą się krwi męczeństwa" - mówi abp Grzegorz Ryś. 

Dla pierwszych chrześcijan męczeństwo w imię wiary było czymś, czego doświadczali we własnym życiu. Wszyscy pamiętali historię św. Szczepana, pierwszego męczennika, ucznia Jezusa, a także Jana Chrzciciela który został ścięty, a czego opis znajduje się na kartach Ewangelii. 

W homilii abp Ryś mówi o tym, jakie jest znaczenie męczeństwa dla życia chrześcijan, wyjaśnia, dlaczego decydowali się oni na tak radykalny krok. W kazaniu metropolita łódzki nawiązuje do postaci św. Jana Chrzciciela z rąk którego Jezus przyjął chrzest. 

Posłuchaj homilii arcybiskupa Grzegorza Rysia: 

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś o męczeństwie chrześcijan. Dlaczego decydowali się na taki krok?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.