Adwent 2021 z DEON.pl. Co dla Was przygotowaliśmy?

Adwent 2021 z DEON.pl. Co dla Was przygotowaliśmy?
DEON.pl

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które pomogą przeżyć Adwent bardziej duchowo (i rozwojowo), niż tylko jako gorący czas pełen przedświątecznych zadań. Inspirujące teksty, podkasty, wideo i codzienna modlitwa – to wszystko czeka na Was w DEON.pl

A oto nasz adwentowy rozkład tygodnia.

Codziennie w Adwencie: roratnie rozważania

Roratnie rozważania o pięknym tytule „Serce Boże przychodzi do serca człowieka”, przygotowane we współpracy z Modlitwą w drodze i Apostolstwem Modlitwy. Krótkie rozważania o. Roberta Więcka SJ, oparte o adwentowe ewangelie z Mszy św. roratnich, ubogacone muzyką Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego czekają do posłuchania słuchania rano, by pomóc zanurzyć się w Ewangelii.

Muzyka wycisza i pozwala wejść w klimat Adwentowego oczekiwania, im bliżej Bożego Narodzenia, tym intensywniej wybrzmiewa wołanie Maranatha! Komentarz do Ewangelii pozwala, aby słowo Boże owocniej nas poruszyło. Każde rozważanie kończy się propozycją jakiegoś małego zadania, które ma pomóc zrealizować cel tego dnia i ukonkretnić owoc. By posłuchać rozważania, wystarczy 6 minut. 

DEON.PL POLECA

Poniedziałki: "Adwent w 12 prostych krokach"

W poniedziałki zapraszamy na cykl „Adwent w 12 prostych krokach”. To inspiracja do zauważenia i przemyślenia 12 tematów, które… w poniedziałkowych, adwentowych czytaniach z dnia podpowiada nam Pismo Święte. W każdy poniedziałek Marta Łysek pokaże trzy kroki, do których wykonania zachęcają adwentowe czytania, i zaproponuje trzy małe duchowe i rozwojowe zadania do wykonania w ciągu tygodnia. Będzie się też działo na naszym Instagramie! 

Wtorki: Sośniak & Dubiel - adwentowe rozmowy o ważnych sprawach

W każdy wtorek będziemy dla Was publikować jezuickie adwentowe rozmowy. Na cztery odcinki podkastu zapraszają Łukasz Sośniak SJ i Dominik Dubiel SJ.

Środy: cichy przewodnik po Adwencie - św. Józef

W środy zapraszamy na adwentowy cykl ze świętym Józefem w roli głównej. Ten na pierwszy rzut oka cichy i drugoplanowy bohater historii zbawienia, który w Piśmie Świętym nie odzywa się ani słowem, ma do powiedzenia wiele inspirujących rzeczy i jest świetnym przewodnikiem na adwentowych ścieżkach.

Czwartki: "Spotkaj się ze sobą" - o uważności z dr Agnieszką Kozak

W adwentowe czwartki będziemy publikować kolejne odcinki cyklu wideo „Spotkaj się ze sobą”. Dr Agnieszka Kozak, psychoterapeuta, praktyk NVC i wykładowca akademicki opowiada o uważności, akceptacji samego siebie, odpoczynku i radzeniu sobie ze stresem – bo Adwent to czas, w którym często trudno nam się zatrzymać. Nie znikają przecież obowiązki rodzinne, praca, nauka – ani powiadomienia w telefonie. Do tego dochodzi stres, często permanentny. Ratunkiem może być złapanie oddechu pośród zabieganej codzienności i spotkanie z samym sobą, bez którego nie wejdziemy w pełną relację z innymi ludźmi i z Bogiem.

Piątki: daj się zainspirować Tomaszowi Terlikowskiemu

Inspiracje dla naszych czytelników na piątki tego wyjątkowego okresu liturgicznego przygotował nasz publicysta, Tomasz Terlikowski. Co tydzień będziemy mieć dla Was do posłuchania kolejny odcinek specjalnego adwentowego podcastu.

Soboty: wybierz się do Ziemi Świętej ze św. Łukaszem i o. Dawidowskim

Adwent – to czas budowania relacji z Jezusem, a jeden ze sposobów na to, by lepiej poznać kogoś, kto jest dla nas ważny, to… spacer po bliskich mu miejscach. I w taką podróż, inspirowaną Ewangelią św. Łukasza, zabiera nas w adwencie o. Wiesław Dawidowski, nasz specjalny korespondent z Ziemi Świętej. W swoim videoblogu zabierze nas w te miejsca, w których przed dwoma tysiącami lat rozgrywały się kluczowe sceny historii zbawienia.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Adwent 2021 z DEON.pl. Co dla Was przygotowaliśmy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.