Chcesz się modlić, ale nie wiesz, jak? To wideo może Ci pomóc

Chcesz się modlić, ale nie wiesz, jak? To wideo może Ci pomóc
Fot. Depositphotos.com
Mocni w Duchu / YouTube / mł

Modlitwa jest chrześcijańską codziennością – ale często nic nie sprawia nam więcej kłopotów. Jeśli masz wątpliwości, czy modlisz się dobrze, albo szukasz podpowiedzi, jak naprawdę rozmawiać wtedy z Bogiem, spróbuj pomodlić się ignacjańskim rachunkiem sumienia.

Rachunek sumienia – to określenie kojarzy się najbardziej z listą grzechów, którą robimy przed pójściem do spowiedzi, ale w ignacjańskim rachunku sumienia nie chodzi tylko o przypomnienie sobie po kolei wszystkich grzechów, które popełniło się w ciągu dnia.

DEON.PL POLECA
Modlitwa, która porządkuje dzień

Czym jest więc ignacjański rachunek sumienia? To wieczorna modlitwa, która pomaga uporządkować wszystko, co wydarzyło się w ciągu dnia. By się jej nauczyć, można w piątek zajrzeć na youtube’owy kanał Mocnych w Duchu, na którym co tydzień modlitwę prowadzi o. Jacek Olczyk SJ.  

- Ta modlitwa trwa 15 minut, trzeba się na nią przygotować, wygodnie usiąść. Składa się z pięciu kroków. Ja zapowiadam kolejne kroki i potem jest czas na to, żeby kolejny krok sam na sam z Panem Bogiem zrealizować – mówi o. Olczyk.

Jak wygląda pięć punktów, z których składa się ignacjański rachunek sumienia?

  1. Dziękować Bogu, Panu naszemu ze otrzymane dobrodziejstwa.
  2. Prosić o łaskę poznania grzechów i odrzucenia ich precz.
  3. Żądać od duszy swojej zdania sprawy od godziny wstania aż do chwili obecnego rachunku. Czynić to, przechodząc godzinę po godzinie lub jedną porę dnia po drugiej, a najpierw co do myśli, potem co do słów, a wreszcie co do uczynków...
  4. Prosić Boga, Pana naszego o przebaczenie win.
  5. Postanowić poprawę przy Jego łasce. Odmówić "Ojcze nasz".

To wideo pomoże ci nauczyć się modlić się ignacjańskim rachunkiem sumienia:

Źródło: Mocni w Duchu / YouTube / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gisbert Greshake

Zbawienie zaczyna się dzisiaj

Pytanie o to, jak będzie wyglądała przyszłość po śmierci, jest jednym z odwiecznych pytań ludzkości. Co czeka nas po życiu ziemskim? Jakie obrazy kryją się pod nazwą „rzeczy ostateczne”? 

Gisbert...

Skomentuj artykuł

Chcesz się modlić, ale nie wiesz, jak? To wideo może Ci pomóc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.