Co się dzieje w życiu człowieka, który zaprzyjaźni się z Duchem Świętym?

Co się dzieje w życiu człowieka, który zaprzyjaźni się z Duchem Świętym?
Fot. Depositphotos.com
TVP Lublin

Duch Święty może przemienić naszą modlitwę i sprawić, że nawet poważne życiowe trudności, jak ciężka choroba, nie staną się źródłem niepokoju i przytłoczenia rzeczywistością. O tym, jak Duch Święty może działać, opowiadali goście najnowszego odcinka programu "Klucze wiary" , emitowanego przez TVP Lublin.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego to szczególny czas dla Kościoła, bo wtedy właśnie często odnawia się relacja, jaką z Duchem Świętym mają ludzie wierzący. Czasem też ta relacja dopiero zaczyna się świadomie i na nowo. W Kościele mówi się o "napełnieniu Duchem Świętym". Co się kryje pod tym stwierdzeniem? W "Kluczach wiary" wyjaśnił to ks. Damian Szewczyk, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

- To znaczy być przemienionym. Człowiekiem, który zaczyna się zachowywać inaczej, niż wcześniej. Takie doświadczenie przemiany i napełnienia jest bardzo obecne w Kościele - podkreśla duszpasterz i jako przykład podaje św. Teresę z Avila. Gdy miała trudności problemy na modlitwie, spowiednik poradził jej, by zaczęła się modlić sekwencją do Ducha Świętego. Bóg do tego stopnia przemienił jej modlitwę osobistą, że w jej duchowych notatkach znajdujemy zapisy rozmów z Bogiem.

Jak Duch Święty działa w życiu współczesnych ludzi, żyjących w XXI wieku? O tym w programie mówiła Magdalena Pastuszko, należąca do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przy kościele akademickim KUL. 

- Trzeba wołać o Ducha - mówi Magdalena Pastuszko. - Modliłam się koronką do Ducha Świętego codziennie, gdy szłam do pracy. A On zabrał z mojego życia dużo lęku. To pomogło mi zmienić pracę na wymarzoną. Duch święty napełnił moje serce pokojem i ufnością.

DEON.PL POLECA

Jak dodaje, relacja z Duchem Świętym pomaga jej w czasie choroby onkologicznej. 

- Gdy usłyszałam o tej chorobie, moje serce najpierw się ścisnęło, a potem powiedziałam: Panie Boże, prowadź. Nie przerażało mnie to, nie wątpiłam, czułam w sercu, że Pan Bóg jest ze mną, że mnie prowadzi i że wszystko będzie dobrze. Ten pokój serca daje mi dużo optymizmu i wiem, że bez Ducha Świętego to byłoby niemożliwe - dzieliła się Magdalena Pastuszko. 

Cały odcinek "Kluczy wiary" można obejrzeć pod tym linkiem

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. (Ap 2,7)

W zgiełku panującym we współczesnym świecie trudno usłyszeć subtelne wołanie Ducha Świętego. Człowiek - jak pisze arcybiskup Hélder Câmara - mocno zapuścił swe korzenie...

Skomentuj artykuł

Co się dzieje w życiu człowieka, który zaprzyjaźni się z Duchem Świętym?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.