Czy komunia może przenosić zarazki? "To pokazuje niezrozumienie tego, czym jest wiara"

Czy komunia może przenosić zarazki? "To pokazuje niezrozumienie tego, czym jest wiara"
(fot. DEON.pl)
4 miesiące temu
Logo źródła: DEON TV Tomasz Mantyk OFMCap

Czy Bogu skończyło się miłosierdzie i czy zamknięte kościoły to triumf wrogów chrześcijaństwa? Brat Tomasz odpowiada na te pytania w nagraniu prosto z Rzymu.

W odcinku specjalnym wielkopostnego Q&A z Tomaszem Mantykiem OFMCap demaskujemy magiczne myślenie o Bogu. Posłuchaj jakie dobro może płynąć z pandemii i jak dobrze przeżyć kwarantannę od strony duchowej:

Jeśli masz pytanie do brata Tomasza, zadaj je w komentarzu lub wyślij je na: pytania@deon.pl

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
33,00 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Czy komunia może przenosić zarazki? "To pokazuje niezrozumienie tego, czym jest wiara"
Komentarze (12)
AN
~Anna Nowak
20 lipca 2020, 11:20
Komunia św. nas leczy i uzdrawia, jest Ciałem Chrystusa , żeby nie wiem jaka sytuacja była nikt się nie zarazi Komunią św. przyjmując z rąk kapłana. Ja w to wierzę . Jeżeli ktoś nie wierzy to jest niewierzący że tu działa sam Bóg. Koronawirus jest ostrzeżeniem dla ludzkości aby się nawróciła i żyła wg przykazań Bożych. To są znaki od Boga który upomina się o człowieka zagubionego w dobrobycie dzisiejszym.
MM
~Michał Michaił
20 marca 2020, 13:14
Ktoś tu wspomniał, że "jak Pan Jezus żył na ziemi i był człowiekiem(jakby teraz nie był), to też (prawdopodobnie ) roznosił wirusy. " A mimo to nie bał się dotykać trędowatych, osób rytualnie nieczystych i chorych. Czy gdyby kalkulował tak jak niektórzy tu przedstawiciele Kościoła otwartego to nie wpadłby na pomysł, że musi to porzucić, bo jak przypadkiem się zarazi, to umrze np. na trąd i jak się wypełnią Pisma? Trochę odwagi i wiary.
TS
~Taki Sobie
21 marca 2020, 08:21
Ale takich kalkulacji że jestem Bogiem i nie tylko nie zarażam ale jeszcze uzdrawiam to też nie prowadzę. Jestem człowiekiem to robię to co w ludzkiej mocy, resztę zostawiając Bogu.
DM
~dominik m
19 marca 2020, 03:19
Bracie Tomaszu, czy potop byl czy nie byl kara Boza? Czy zniszczenie somomy i gomory bylo czy nie bylo kara Boza? Czy poplatanie jezykow przy wiezy babel czylo czy nie bylo kara Boza? Dla mnie kara Boza to dopust Bozy zeby cos sie stalo (aczkolwiek nie wykluczam kary bezposredio danej od Boga). Bog nie zeslal koronawirua ale pozwolil zeby zaistnial (pozwolil zeby inny wirus sie zmutowal, zeby go zrobili w laboratoriu etc, jakakolwiek by bylo zrodlo wirua),Bog pozowlil na to, bo wiedzial to przyniesie duzo dobra. Bog dopuszcza "zlo" zeby przynioslo dobro. Ciekawy bylb wyklad na temat kara-dopust bazujac na Bibli.
PM
~Pola Magierska
18 marca 2020, 23:30
Ale chłam się tu pojawia na tym Deonie. Pogadał, pogadał i nic sensownego nie powiedział. "Jesteśmy monadami" - to rzeczywiście bardzo "chrześcijańskie" podejście.
PG
~Piotr Gryziec
18 marca 2020, 19:32
Bracie Tomaszu, twoje rozumowanie w sprawie zarażania przez komunię św. jest absurdalne. To nie komunia św. przenosi wirusa, tylko ręka kapłana, który ją podaje do ust. I to jest wyjaśnienie logiczne i przekonywujące. Proszę, użyj swego rozumu, a nie absurdalnych sugestii! Komunikant przeniósłby wirusa wówczas, gdybyś go wyjął z jednych ust i włożył do innych.
PW
Piotr W
18 marca 2020, 21:15
To jeden scenariusz, drugi może być taki: Usta zarażonego -> ręka księdza -> hostia -> usta następnej osoby. Ale jakie to ma znaczenie, przecież nie o tym była mowa, tylko o samym fakcie możliwości przenoszenia wirusa.
PG
~Piotr Gryziec
20 marca 2020, 09:43
Panie Piotrze, ojciec Tomasz nie powiedział, że to ręka kapłana przenosi wirusy, tylko że Komunia (cytuję: "jeśli ktoś mówi, że się nie zarazi od Komunii, to grzeszy niezrozumieniem". I jako dowód na to mówi, że Pan Jezus, jak żył na ziemi i był człowiekiem, to też (prawdopodobnie) przenosił wirusy.
JK
~Justyna Kuc
18 marca 2020, 19:03
Kilka ładnych myśli Ale ... przecież zaprzecza ksiadz oczywistym prawdom wiary -Bóg jest sędzią sprawiedliwym który za dobro wynagradza a za zło karze
PW
Piotr W
18 marca 2020, 21:12
Nagroda będzie w niebie, a karę poniósł Jezus na krzyżu.
PM
~Pola Magierska
18 marca 2020, 23:32
Oni tak teraz oczy ludziom mydlą. Słudzy szatana. Wilki w owczych skórach. Zamiast nawoływać do pokuty, modlitwy i nawrócenia grzeszników, to uspokajają sumienia i prowadzą na zatracenie.
PW
Piotr W
18 marca 2020, 18:43
Bardzo dobry komentarz do obecnej sytuacji. Dziękuje.

Skomentuj artykuł

Czy komunia może przenosić zarazki? "To pokazuje niezrozumienie tego, czym jest wiara"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.