Czy miłosierny Bóg karze za grzechy?

Czy miłosierny Bóg karze za grzechy?
(fot. Studio Inigo / youtube.com)
bp Grzegorz Ryś

Mój grzech dotyka także innych, może dotknąć moje dziecko, mojego wnuka. Po niektórych grzechach zostaje w nas rana jak lej bombowy - mówi bp Grzegorz Ryś.

Pismo Święte: Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: «Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia, przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech, lecz nie pozostawiający go bez ukarania, ale zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia». (Wj 34, 6-7)

Pytanie:  Mówi się o miłosiernym i łaskawym Bogu, który jednak karze dzieci i wnuki aż do trzeciego i czwartego pokolenia. Jak pogodzić te dwie sprawy? Czy Bóg może karać mnie za winy ojca lub dziadka?

Tego jeszcze nie było. Biskup Grzegorz Ryś mierzy się z pytaniami zadanymi przez czytelników DEON.pl dotyczącymi najtrudniejszych fragmentów Biblii. Odpowiada na najtrudniejsze i rozwiązuje kwestie, z którymi nie potrafiliście sobie poradzić w czasie lektury. W każdą niedzielę tylko na DEON.pl.

DEON.PL POLECA

Wszystkie odcinki znajdziesz TUTAJ

Czy miłosierny Bóg karze za grzechy? - zdjęcie w treści artykułu

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy miłosierny Bóg karze za grzechy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.