Czy szukanie Boga, to najlepsza droga w życiu?

Czy szukanie Boga, to najlepsza droga w życiu?
7 lat temu
abp Marek Jędraszewski

Uważam się za osobę wierzącą. Często zadaję sobie pytanie: Po co żyję? Odpowiedź na to pytanie dla osoby wierzącej powinna być oczywista, jednak w dzisiejszych czasach nie ma prostych odpowiedzi. Jakich argumentów rozumu w połączeniu z wiarą i otaczającą nas rzeczywistością możemy użyć, aby przekonać siebie, że szukanie Boga, to najlepsza droga w życiu człowieka?

"Dialogi w katedrze" to comiesięczne spotkania abpa Marka Jędraszewskiego z wiernymi. Metropolita łódzki odpowiada na pytania, przesłane poprzez internet oraz te zadawane w czasie trwania spotkania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy szukanie Boga, to najlepsza droga w życiu?
Komentarze (4)
JG
Jan G.
9 września 2014, 20:22
Jest mi przykro, ale straciłem zaufanie do abpa M. Jędraszewskiego po zapoznaniu się z jego uwagami nt. współczesnej duchowości i "katolicyzmu otwartego" /przemówienie na 365 zebraniu KEP/. Człowiek, który mówi nieprawdę o takich myślicielach, jak H. Bergson czy K. Popper, niestety nie zasługuje na zaufanie. Pomijam nieprawdziwe uwagi arcybiskupa na temat "Katolicyzmu otwartego".
21 sierpnia 2014, 23:34
Bardzo kocham Boga. Czy jest ciężko? Jest. 
W
w
17 września 2013, 17:07
Często jest cieżko ale jedynie co wtedy ratuje człowieka to wiara i On. To oklepane słowa i mogą wydawać sie puste,ale setki ludzi podążąło podobna droga do Twojej gdy wszystko powoli sie rozpadało a jadnak ich nadzieja i wiara nie umarły i zostali ocaleni.Żyj tą nadzieją!!!
M
m
14 września 2013, 16:46
Po co zyję? to ostatnio moje pytanie...życie mi się rozpada...dobrze, że jest córka, choć szkoda, że i Jej życie nie jest teraz takie, jak być powinno

Skomentuj artykuł

Czy szukanie Boga, to najlepsza droga w życiu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.