Dlaczego wszyscy potrzebujemy ekologii? | Eko-rekolekcje "Zzieleniej na Adwent" #1

Dlaczego wszyscy potrzebujemy ekologii? | Eko-rekolekcje "Zzieleniej na Adwent" #1
(fot. usplash.com)
Caritas Laudato si'

Jeśli wydaje ci się, że ekologia to domena wąskiej grupy ludzi, a pierwsze skojarzenie jakie masz związane z byciem "eko" to nieustanne wyrzeczenia, to jesteś w błędzie. Weź udział w rekolekcjach, które wywrócą twoje myślenie o świecie do góry nogami.

Rekolekcje adwentowe: ekologia, wybór czy nakaz?

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Posłuchaj Słowa Bożego i przygotuj się, by dobrze przeżyć Boże Narodzenie! Takie, w którym najważniejszy będzie Jezus Chrystus. Ważniejszy niż przedświąteczne porządki, drogie prezenty i przepisy kulinarne. Przesłanie encykliki Laudato si skłania nas do odkrywania prawdy i uważności. Pochylimy się nad tym idąc za powszechnym ostatnio pytaniem: wybór czy nakaz? TEMAT: Ekologia, wybór czy nakaz? PROWADZĄ br. Szymon Janowski OFMCap br. Cordian Szwarc OFM Gościnnie: Piotr Abramczyk i Renata Łukaszewicz , GCCM

DEON.PL POLECAOpublikowany przez Caritas Laudato si Poniedziałek, 7 grudnia 2020


Zzieleniej na Adwent! Rekolekcje, których potrzebujesz ty i planeta | Szymon Janowski OFMCap, Cordian Szwarc OFM

Bardzo możliwe, że dzięki nim zupełnie inaczej spojrzysz na przygotowania do świąt i samo przeżywanie Bożego Narodzenia. Czas przed Bożym Narodzeniem to zwykle intensywne przygotowania, listy z prezentami, porządki i codzienna krzątanina w napięciu z powodu zbliżającego się terminu. A może to nie jest dobry kierunek? Co roku zadajemy sobie pytanie, czy przez te wszystkie aktywności nie tracimy czegoś, co jest w tym czasie najważniejsze. Dołącz do rekolekcji, które mogą pomóc ci wyjaśnić tę kwestię.

Posłuchaj Słowa Bożego i przygotuj się, by dobrze przeżyć Boże Narodzenie! Takie, w którym najważniejszy będzie Jezus Chrystus. Ważniejszy niż przedświąteczne porządki, drogie prezenty i przepisy kulinarne. Przesłanie encykliki Laudato si skłania nas do odkrywania prawdy i uważności. Pochylimy się nad tym idąc za powszechnym ostatnio pytaniem: wybór czy nakaz?

Rekolekcje poprowadzą:

  1. Szymon Janowski OFMCap
  2. Cordian Szwarc OFM

Gościnnie: Piotr Abramczyk, GCCM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Ta książka to dobra pomoc w wychowaniu do szacunku dla życia, dla dobra i piękna, a także pogłębione wsparcie w kształtowaniu wrażliwego sumienia, z którego wyrasta właściwa postawa względem środowiska naturalnego. Niech wyrazem naszej odpowiedzialności...

Skomentuj artykuł

Dlaczego wszyscy potrzebujemy ekologii? | Eko-rekolekcje "Zzieleniej na Adwent" #1
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.