4 modlitwy dla uczniów. Odmawiane każdego dnia pomagają w nauce

4 modlitwy dla uczniów. Odmawiane każdego dnia pomagają w nauce
(fot. David Kennedy on Unsplash)
3 lata temu

Ciężko ci się obudzić rano? Powrót po wakacjach okazał się trudniejszy niż myślałeś? A może już masz zapowiedziane pierwsze kartkówki i sprawdziany? Z Bogiem wszystko się uda!

Wakacje możemy uznać za zakończone. Uczniowie i nauczyciele ruszyli do szkół. Dziś jeszcze jest fajnie, spotkacie znajomych niewidzianych przez dwa miesiące, ulubionych nauczycieli. Ale od jutra proza życia! Dostaniecie listy szkolnych lektur z terminami na ich przeczytanie, zapowiedziane będą pierwsze kartkówki i sprawdziany. A noc, chociaż robi się coraz dłuższa, to nie gwarantuje wyspania i lekkiego wstawania rano. Jak sobie z tym poradzić? Nie zapomnij o Bogu!

Św. Jan Paweł II otrzymał od swojego ojca modlitwę, którą odmawiał, aż do samej śmierci. Wiesz, gdzie go zaprowadziła? Aż na tron papieski. Taka potrafi być moc szczerej modlitwy.

Te cztery krótkie modlitwy możesz odmawiać w drodze na przystanek, w tramwaju, przed lekcją. Sprawią, że przez szkolne wyzwania nie będziesz szedł sam. To nie tylko modlitwa na czarną godzinę, ale i na każdy dzień. Byś nie musiał się martwić, bo Bóg jest z Tobą zawsze:

Panie Jezu, Ty wiesz, jak ciężką pracą jest nauka, wiesz, jak trudno jest rano wstać i iść do szkoły bez względu na pogodę. I jeszcze trzeba tam uważać i słuchać, co mówią nauczyciele. Często też są testy. A jak trzeba pilnować wyobraźni, by nie bujała w obłokach - Ty też to wiesz. A w domu, Panie Jezu, nie jest łatwo zrezygnować z oglądania telewizji i używania komputera. Ale nie chcę, żeby rzeczy mną rządziły. Daj mi siłę, by oprzeć się pokusom i móc spokojnie odrabiać lekcje.

Ciężko jest zdobywać wiedzę, ale dzięki Ci, Panie Jezu, za to, że mogę rozwijać umiejętności, które są Twymi darami. Dzięki Ci za moich nauczycieli, za moich kolegów, tych dobrych i tych, którzy są dla mnie mniej mili. Dzięki Ci za trud odrabiania lekcji - miło jest później dostać dobre stopnie.

Nauka to mój obowiązek, to moje z Tobą budowanie świata. Proszę Cię, Panie Jezu, o dar mądrości i umiejętności rozwijania zdolności. I nie pozwól mi być obojętnym wobec trudności kolegów i koleżanek.

***

Prosimy Cię, Panie, za wstawiennictwem Świętego Stanisława, oświeć światłem swej mądrości umysły nasze i daj nam pomoc potrzebną w nauce, by prawda, którą zdobywamy, utwierdziła nas przy Tobie. Spraw, byśmy wykorzystując zdobytą wiedzę, służyli Tobie w braciach naszych i wespół z Tobą pracowali nad doskonaleniem świata. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

***

Boże, wiem, że muszę się uczyć i zdobywać wiedzę, ale też wiem, że potrzebuję mądrości, a tylko Ty, Boże, możesz mnie nią obdarzyć. Daj mi Panie Jezu mądrość, aby ze mną była i proszę, abym umiał z niej dobrze korzystać, wówczas, gdy Ty mi dajesz kochanych ludzi i dobre wspaniałe rzeczy. Piękny jest nasz świat - spraw, bym żył w nim mądrze i roztropnie. Niech nie opuszcza mnie Twoja mądrość i Twoja miłość.

***

Święty Andrzeju Bobolo! Twój przykład poucza nas, że nieustannie mamy wzrastać w postawie uczniów Jezusa Chrystusa.W ślad za Nim czyniłeś postępy w mądrości i łasce w latach Twojej nauki u Boga i u ludzi.

Prosimy Cię, jako naszego Patrona o pomoc w zadanej nam nauce, byśmy zdobywali nie tylko wiedzę, lecz i mądrość otwierającą serce na Bożą wizję świata i ludzi. Naucz nas odnajdywać pomoc dzięki wytrwałej modlitwie do Ojca przez Jezusa w świetle Ducha Świętego na wieki wieków. Amen.

***

A jeśli jesteś rodzicem i martwisz się o pierwsze dni twojego dziecka w szkole, to odmów tę modlitwę:

Modlitwa rodzica za swoje dziecko>>

Aniele Stróżu naszego dziecka, pozdrawiamy Cię i serdecznie dziękujemy za Twoją niestrudzoną opiekę, jaką nad nim sprawujesz.

Prosimy cię o wsparcie, czuwaj nad nim. Pomóż naszej córce, (synowi) obrać drogę zgodną z planami Bożymi.

Usuwaj przeszkody, pojawiające się na niej. Oszczędź naszemu dziecku pomyłek i rozczarowań, jakie mogłyby wywołać błędne decyzje.

Prosimy Cię o to całym sercem, przekonani, że wysłucha Cię nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus, który żyje i króluje na wieki wieków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

4 modlitwy dla uczniów. Odmawiane każdego dnia pomagają w nauce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.