Bp Ryś: wszystko, co robimy jest częściowe i niedoskonałe

Bp Ryś: wszystko, co robimy jest częściowe i niedoskonałe
(fot. youtube.com)
bp Grzegorz Ryś

To jest trudna miłość, ale bardzo prawdziwa. To nie jest miłość do marzenia tylko do ludzi jakimi są. To jest miłość do własnego męża i żony, nie do marzenia o nich. To jest miłość do własnych dzieci, nie do marzenia o nich - mówi biskup Grzegorz.

Stacja XI - Pan Jezus do krzyża przybity

Hymn mówi dalej: "Gdy zaś przyjdzie to co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe". Lecz co do nadziei, nadziei, która mówi także o tym, że tu i teraz nie wszystko jest doskonałe. Że są takie niedoskonałości, które tutaj i teraz są nieusuwalne. Dopiero Twoje przyjście, ostateczne, zmieni wszystko.

Co tak naprawdę oznacza krzyż, który nosimy?

DEON.PL POLECA

Wtedy to co tu niedoskonałe, objawi się jako pełne, święte i doskonałe. Już nie częściowe. Uczę się Panie Jezu żyć ze swoją niedoskonałością. Uczę się Panie Jezu żyć z niedoskonałością wszystkiego co tworzę. Uczę się żyć Panie Jezu z niedoskonałością Kościoła, który tworzymy.

Dziękuję Ci za to, że ciągle pobudzasz mnie, żebym się zmieniał. Dziękuję Ci za to, że ciągle pobudzasz mnie bym doskonalił się w tym co robię. Dziękuję Ci za Kościół w którym ciągle odradza się pragnienie świętości. Ale jednocześnie proszę Cię o taką pokorę, która jest miłością do siebie i do innych i do Kościoła. Miłością, która mi mówi, że tu są takie niedoskonałości, które są jakoś nieusuwalne.

Są wpisane w nasze ograniczenia ludzkie. To jest trudna miłość, ale bardzo prawdziwa. To nie jest miłość do marzenia tylko do ludzi jakimi są.

Bp Ryś: znacie swój krzyż?

To nie jest miłość do marzenia o Kościele, ale do Kościoła jaki jest. To jest miłość pokorna do własnej pracy, nie do tego jakie jest marzenie o jej owocach, ale do tego jakie są. To jest miłość do własnego męża i żony, nie do marzenia o nich. To jest miłość do własnych dzieci, nie do marzenia o nich. Gdy przyjdzie to co jest doskonałe zniknie to, co jest częściowe. Ale tu i teraz wszystko jest częściowe, nawet poznanie Ciebie. Każda praca nad sobą. Każda wspólnota.

Błogosławimy Cię za to dobro, które jest konkretne, takie jakie jest, niedoskonałe, ale konkretne. Błogosławimy Cię Jezu i kochamy to wszystko co jest ograniczone. Bądź uwielbiony. 


Zapraszamy na rozważania Drogi Krzyżowej z bp. Rysiem. Każdego tygodnia opublikujemy jedno rozważanie do konkretnej stacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: wszystko, co robimy jest częściowe i niedoskonałe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.