Jak biskup Grzegorz Ryś mural z rysiem namalował

Jak biskup Grzegorz Ryś mural z rysiem namalował
youtube.pl / pz

Biskup Grzegorz Ryś znany jest z niekonwencjonalnych wypowiedzi. Wymyka się ze schematu stereotypowego hierarchy. Jednak to, co zrobił w trakcie ewangelizacji Nowej Hutu zaskoczyło wszystkich i wzbudziło szczere uśmiechy na twarzach. Zresztą zobaczcie sami.

Materiał został nakręcony w trakcie trwania akcji ewangelizacyjnej "Jestem w Hucie" 2015 r. przez grupę Vera Icon, która została zaproszona do namalowania murali polowych oraz poprowadzenia podczas wydarzenia warsztatów.


Redakcja DEON.pl poleca:

Jak biskup Grzegorz Ryś mural z rysiem namalował - zdjęcie w treści artykułu

WIARA Z LEWEJ PRAWEJ I BOŻEJ STRONY

bp Grzegorz Ryś

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła.

W tekstach biskupa Grzegorza Rysia rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo.

To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół. A wtedy znajdziesz w tej konkretnej wspólnocie miejsce dla siebie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak biskup Grzegorz Ryś mural z rysiem namalował
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.