Józef twardzielem nie jest

Józef twardzielem nie jest
(fot. futureshape / flickr.com / CC BY)
6 lat temu

"Anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem" (Mt 2, 13).

Józef twardzielem nie jest. Twardziele, w przeciwieństwie do mięczaków, nie dają się łatwo nabrać na bajeczki o aniołkach i dzieciach poczętych bez udziału mężczyzny. Twardziele udają silnych, wkładają maski niepokonanych, puchną od hardości, by nie pokazać słabości.

Józef twardzielem nie jest, ale nie obawia się niespodzianek i zaskoczenia. Najpierw widok jego własnej żony, która zaszła w ciążę, ale nie z nim. Przecież nie tak to wszystko miało wyglądać. Potem przyjęcie pod swój dach "cudownego" dziecka z "cudowną" kobietą. A niby dlaczego…

Józef twardzielem nie jest, ale natychmiast wykonuje polecenia Boga odczytane we śnie. Bo kiedy człowiek śpi, to jest bezbronny, słaby, łatwo go zaskoczyć i obezwładnić. W śnie mechanizmy obronne pryskają jak bańka mydlana. Kontrola zanika. Rozum ustępuje wyobraźni. Doprawdy trzeba mieć niezwykle pojemną wyobraźnię, by spotkać w niej posłańców Bożych, a potem robić to, co każą.

Józef mięczakiem nie jest, bo gdy przychodzi co do czego, to nie daje drapaka i nie zostawia samotnej kobiety z dzieckiem na pastwę siepaczy Heroda. A przecież zawsze może wybrać święty spokój i uwić sobie wygodniejsze gniazdko z "normalną" kobietą.

Józef mięczakiem nie jest. Podejmuje wyzwania. W środku nocy zostawia wszystko, co ma i rusza w nieznane. A konkretnie do Egiptu. Nie marudzi, że go los tak pokrzywdził i nie jęczy, że się nie da. I nie wypłakuje się Maryi do rękawa, że taki z niego nieudacznik…

Józef nie jest ani twardzielem, ani mięczakiem. Jest normalnym facetem. I chyba dlatego może nauczyć męskości i ojcostwa, chociaż w Ewangelii nie wypowiada ani jednego słowa. Taki nauczyciel bez słów.

Cuda świętego Józefa. Świadectwa i modlitwy >> zdobądź swój egzemplarz.

Książka zawiera pięćdziesiąt autentycznych świadectw oraz modlitwy. Różnorodność uzyskanych łask od nawróceń, uzdrowień, poprzez znalezienie pracy, współmałżonka, domu... aż po naprawę komputera potwierdza misję św. Józefa jako opiekuna.

Książka umacnia w wierze i nadziei, że Pan Bóg nikogo nie zostawia w potrzebie bez pomocy. Dołączone dokumenty papieskie - encyklika Leona XIII Quamquam pluries oraz adhortacja apostolska Jana Pawła II Redemptoris custos przybliżają osobę i misję św. Józefa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Józef twardzielem nie jest
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.