Modlitwa o dobrą pracę

Modlitwa o dobrą pracę
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
Opus Dei / kw

Św. Josemaria Escriva jest znany nie tylko z tego, że założył Opus Dei, ale również z tego, że jest specjalistą od znajdowania dobrej pracy i radości z wykonywania obowiązków. Poznaj świetną modlitwę, która pomoże ci w twojej codzienności.

Modlitwa do św. Josemarii

O Boże, który za przyczyną Najświętszej Maryi Panny udzieliłeś niezliczonych łask świętemu księdzu Josemarii, obierając go za swoje najwierniejsze narzędzie do założenia Opus Dei, drogi do świętości przez pracę zawodową i wypełnianie codziennych obowiązków chrześcijanina, spraw łaskawie,
żebym ja także potrafił każdą chwilę i sytuację w mym życiu wykorzystać jako sposobność do miłowania Ciebie i służenia Kościołowi, Papieżowi i wszystkim duszom z radością i prostotą serca, oświetlając drogi ziemskie światłem wiary i miłości. Przez wstawiennictwo świętego Josemarii udziel mi łaski, o którą Cię proszę… (wymień swoją prośbę). Amen.

*  *  *

Święty w jednej ze swoich książek napisał: "Ważne jest, żebyś się poświęcał pracy z całej siły (...). Wszakże winieneś postawić swoją pracę zawodową na właściwym miejscu: Jest ona wyłącznie środkiem do celu: nigdy nie można jej traktować jako czegoś najważniejszego".

Warto o tym pamiętać!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Modlitwa o dobrą pracę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.