Modlitwa ojca do św. Józefa o nawrócenie swoich dzieci

Modlitwa ojca do św. Józefa o nawrócenie swoich dzieci
Św. Józef z Dzieciątkiem Jezus - Guido Reni, Public domain, via Wikimedia Commons
DEON.pl

Każdy ojciec daje życie i powinien dbać o nie w swoich dzieciach. Wielu jednak doświadcza zawodu, ma poczucie porażki i bólu, kiedy dzieci schodzą na złą drogę, odrzucają te wartości, które są dla nich ważne. Czasami pozostaje tylko pokorna modlitwa. Św. Józef jest naszym orędownikiem i wspomożycielem. Skorzystaj z tej modlitwy ojca za dzieci.

Szukasz modlitwy na każdą okazję? Sprawdź tutaj

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, że jesteś w obecności Boga. Zrób jakiś gest (może to być znak krzyża, skłon głowy, spojrzenie na obraz Świętej Rodziny, św. Józefa, itp.)

DEON.PL POLECA
 

Modlitwa ojca za dzieci:

Święty Józefie, przy Tobie Jezus stał się człowiekiem. Ty ukazywałeś Mu ludzki świat, który was otaczał. Wprowadzałeś Go w życie wiary, prowadziłeś do synagogi, mówiłeś o Bogu, byłeś dla Niego obrazem Ojca w niebie.

Proszę Cię, św. Józefie, za moje dzieci. Z bólem patrzę na nie, na ich pogubienie i często błędne życiowe wybory, z którymi trudno mi się pogodzić. Na ich odejście od wiary i Kościoła. Być może sam byłem niejednokrotnie przyczyną zawodu, którego one doświadczały. Nie dawałem im wystarczająco dobrego przykładu życia. Może czasami byłem zbytnio zajęty swoimi problemami. Świat, który nas otaczał był i jest skomplikowany i nie zawsze umiałem się w nim odnaleźć. Nie zawsze umiałem być dla swojej żony i naszych dzieci tym, kim Ty byłeś dla Maryi i Jezusa. Często nie potrafiłem tak mówić o Bogu, by dotykało to ich serca.

Nie miałem złych intencji, ale dzisiaj już tego nie zmienię. Staję skruszony, prosząc Boga o przebaczenie. Proszę Cię, wstaw się za mną u Niego. On Cię wybrał i dał nam za opiekuna i orędownika.

Staję przed Tobą św. Józefie i proszę o pomoc. Okaż się ojcem umiłowanym! Miej w opiece moją rodzinę, moje dzieci. Proszę Cię za nimi. Niech odnajdą dobrą drogę w tym naszym skomplikowanym świecie. Pomóż im odkryć obecność Boga. Bądź dla nich pociągającym obrazem niebieskiego Ojca.

Święty Józefie, umiłowany ojcze: - naucz nas służyć; - dodaj odwagi, by przez życie i pracę być darem dla innych; - pomóż ofiarować siebie, serce, umysł i ciało dla Jezusa, który chce wzrastać w naszej rodzinie.
Święty Józefie, módl się za nami.
Amen. 

Ojcze nasz… 
Zdrowaś Maryjo…    
Chwała Ojcu…

Modlitwa do św. Józefa dla odtrąconych i porzuconych

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Katarzyna Pytlarz

Z powstaniem kaliskiego obrazu św. Józefa wiąże się niezwykła historia. Niejaki Stobienia, złożony ciężką chorobą, cierpiał bardzo i nie mając już żadnej nadziei, prosił Boga o zakończenie cierpień. Zwrócił się do św. Józefa, patrona dobrej...

Skomentuj artykuł

Modlitwa ojca do św. Józefa o nawrócenie swoich dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.