Nakazałem ślepocie, by w imię Jezusa odeszła

Nakazałem ślepocie, by w imię Jezusa odeszła
(fot. prywatne archiwum Marcina Zielińskiego)
3 lata temu
Marcin Zieliński

Od dzieciństwa zmagała się z poważną wadą wzroku i jednym okiem nie mogła nawet czytać. Po tej modlitwie młoda dziewczyna zaczęła widzieć wyraźnie i czytać z kartki, którą jej podałem.

Każdy z nas może usłyszeć Boże przesłanie względem swojego albo czyjegoś życia. Warto nauczyć się sposobów, jakich Bóg używa, by do nas mówić. Słowo poznania czy słowo wiedzy, jak mawiają inni, jest informacją, która pochodzi od Ducha Świętego. Jest to objawienie tego, co w danym momencie czyni Duch Święty. Wielokrotnie otrzymuję słowo poznania podczas moich posług i wielu ludzi doświadczyło już Bożego dotknięcia i uzdrowienia w momencie, gdy słowo poznania było wypowiadane.

Tutaj przeczytacie o pierwszym sposobie na usłyszenie głosu Boga >>

Drugim sposobem, w jaki możesz odebrać Boże poruszenie, jest myśl. Szczególnie podczas posługiwania lub na jakiś czas przed rozpoczęciem spotkania może pojawić się w twojej głowie myśl o chorobie czy bólu, której również nie miałeś chwilę wcześniej. Kiedy Bóg pokazuje ci nazwę choroby, robi to po to, by ją uzdrowić, a nie po prostu cię o niej poinformować. Liczy na współpracę z tobą!

W Górce Klasztornej podczas Mszy świętej, po której miałem służyć słowem i modlitwą, przyszła do mnie nagła myśl, że jest tutaj ktoś, kto ma problemy z oczami. Było to na tyle delikatne, że kilka chwil później zastanawiałem się, czy faktycznie to miało miejsce. Mogłem tę myśl zbagatelizować, ale wypowiedziałem ją podczas posługi z wiarą, że to słowo stanie się dla kogoś pomocą do przyjęcia uzdrowienia.

Pod koniec spotkania usłyszeliśmy świadectwo kobiety, która od wielu lat zmagała się z poważną chorobą oczu. Miała zaćmę i obraz, który widziała, był mocno zamazany i utrudniał jej codzienne życie. Kobieta powiedziała, że podczas wypowiadania słowa poznania jej oko zostało uzdrowione i widzi już bardzo wyraźnie!

Po chwili poszliśmy do zakrystii, by pomodlić się jeszcze za kilka osób. Była wśród nich młoda dziewczyna, która od dzieciństwa zmagała się z poważną wadą wzroku i jednym okiem nie mogła nawet czytać. Nauczyła się funkcjonować z tylko jednym sprawnym okiem. Dotknąłem rękami jej oczu i nakazałem ślepocie, by w imię Jezusa Chrystusa odeszła. Po tej modlitwie zaczęła widzieć wyraźnie i czytać z kartki, którą jej podałem. Niedawno dzwoniłem do niej, by zapytać, jak funkcjonuje uzdrowione oko, i usłyszałem, że do dzisiaj nie potrzebuje nawet słabych szkieł w okularach, bo widzi wszystko bardzo wyraźnie.

Chcę zwrócić uwagę na bardzo interesującą rzecz. W pierwszym przypadku uzdrowienie przyszło od razu po wypowiedzeniu słowa poznania, w drugim dopiero po nałożeniu rąk. Często zachęcam ludzi do wykonania kroku wiary po tym, gdy usłyszą słowo poznania, które ich dotyczy. Zwykle proszę, by wyciągnęli ręce w geście przyjęcia daru, jakim jest uzdrowienie. Wiara wyraża się w aktywności, nie w bierności.

Im jest jej więcej, tym łatwiej przyjąć uzdrowienie. Do kroku wiary zachęcam również po modlitwie nakazu w imieniu Jezusa, jaką prowadzę zwykle nad zgromadzonym tłumem. To, co zaobserwowałem, jest bardzo ciekawe. Zdarza mi się pytać uzdrowionych osób, w którym dokładnie momencie zorientowały się, że doświadczyły uzdrowienia. Otóż, wiele z nich otrzymało swoje uzdrowienie w momencie, kiedy na moją prośbę zaczęło sprawdzać, czy coś się w ich ciele zmieniło. Nawet kiedy Jezus chciał uzdrowić człowieka z uschłą ręką, powiedział mu, by wyszedł na środek synagogi, a uzdrawiając go, poprosił, by wyciągnął swoją rękę. Ewangelia podaje, że właśnie wtedy chory został uzdrowiony.

*

Duchu Święty, proszę Cię, byś teraz przyszedł
i by moc uzdrawiania, czynienia wspaniałych rzeczy,
która jest w Tobie, została potężnie udzielona tym,
którzy o to proszą. Przyjdź do głodnych serc i udziel im
swojego namaszczenia.

Niech dar słowa poznania będzie uwolniony,
byśmy lepiej słyszeli, czuli, widzieli i stali się jeszcze
doskonalszymi narzędziami w Twoich rękach.

Duchu Święty, przyjdź teraz.

*

Fragment pochodzi z książki "Rozpal wiarę, a będą działy się cuda. Modlitwa o uzdrowienie w autorytecie Jezusa" O kolejnym sposobie na słuchanie i poznawanie głosu Boga przeczytacie już niebawem na DEON.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński
13,50 zł
15,00 zł

Modlitwa o uzdrowienie nie jest skomplikowana. Jeśli tylko zdasz sobie sprawę z tego, kim jesteś w Chrystusie, staniesz w Jego autorytecie i wypowiesz choćby jedno zdanie – będą działy się cuda. Możesz być pewny, że...

Skomentuj artykuł

Nakazałem ślepocie, by w imię Jezusa odeszła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.