Nie możesz się skoncentrować w czasie Mszy? Pamiętaj o tych zasadach

Nie możesz się skoncentrować w czasie Mszy? Pamiętaj o tych zasadach
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Catholic Link / ml

Czy kiedykolwiek miałeś problem z koncentracją na Mszy Świętej? Każdemu z nas to się zdarza od czasu do czasu. Ks. Paul-Michael Piega z diecezji Austin w USA proponuje kilka doskonałych wskazówek, które pomogą uniknąć rozproszeń podczas Mszy świętej.

1) Spróbuj przyjść nieco wcześniej przed rozpoczęciem Mszy

Pomoże to w przestawieniu się z doczesnych zdarzeń zachodzących w naszym życiu, na to, co zdarzy się w czasie Mszy Świętej, a mianowicie na branie udziału w Ofierze Jezusa.

2) Przyjdź na Mszę z konkretną intencją

Jesteśmy częścią duszpasterstwa Chrystusa i dlatego powinniśmy przyjść na Mszę z intencją. Jeśli nie możemy skupić się podczas Mszy Świętej, możemy przypomnieć sobie o naszej intencji, by zmotywować się do skupienia.

3) Spróbuj akytywnie uczestniczyć we Mszy Świętej

Niezależnie czy chodzi o śpiewanie, recytowanie czy odpowiadanie.

4) Przeczytaj czytania zanim wybierzesz się na Mszę Świętą

Umożliwi ci to lepsze zapoznanie się z Pismem Świętym i pomoże w zrozumieniu homilii, jeśli będzie głoszona w oparciu o czytania.

5) W momencie gdy czujesz się zmęczony lub senny...

... nie bój się wyjść z ławki i stanąć na chwilę z tyłu.

6) Jeśli w twoim sanktuarium lub kościele znajdują się święte obrazy albo figury

Spójrz na nie i poproś w modlitwie o wstawiennictwo świętego.

Pamiętaj, że liturgia w Niebie wraz ze świętymi dzieje się podczas Mszy świętej, chociaż nie możemy tego zobaczyć fizycznie.

*  *  *

Przed pójściem na mszę warto poświęcić kilka minut i uświadomić sobie, w czym będziemy brać udział. Skorzystaj wtedy z tej modlitwy:

O Jezu Chryste, oto zbliżam się do Twojego Ołtarza z sercem otwartym, pragnącym spotkania z Tobą i proszę Cię, pozwól mi doświadczyć wszystkich tych łask, które przygotowałeś mi w tej Ofierze Mszy Świętej.

Oto przygotowuję się na spotkanie z Tobą, który z miłości do mnie ofiarowałeś się na Golgocie i teraz ponawiasz tę samą Ofiarę, aby obdarować wszystkich ludzi niepojętymi łaskami. Oto przychodzisz do nas w tym Świętym Czasie Twojej Eucharystycznej Ofiary, aby mogło się dokonać to, co dla oczu niewidzialne a jednak rzeczywiście obecne. Dziękuję Ci, Jezu Chryste za to, że rodzisz się na Ołtarzu, aby przyjść do mojego serca.

Oto Twoje Życie uobecnia się podczas każdej Mszy Świętej, dokonuje się Ofiara Twojego Życia. Jak wielka to łaska, niepojęta dla mojego umysłu - ale ja wierzę, że Ty Panie Jezu za chwilę przyjdziesz do mnie, aby nakarmić mnie Swoim Ciałem i obdarować pełnią Swoich łask.

Mój Najukochańszy Zbawicielu, racz wysłuchać mojego wołania i spraw, aby moje serce nieustannie napełniało się tymi łaskami, którymi pragniesz obdarować podczas każdej Mszy Świętej, abym mógł doświadczyć Twojej wielkiej Miłości jak również tego wszystkiego, co jest Twoim wielkim Darem, aby przemienić mnie w Siebie na Życie Wieczne. Amen.

Tłumaczenie: Gabriela Kwaśniak. Tekst ukazał się pierwotnie na portalu Catholic-Link.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
27,93 zł
39,90 zł

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Nie możesz się skoncentrować w czasie Mszy? Pamiętaj o tych zasadach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.