youtube.com / Marcin Zieliński / df
"Nauczyłem się, żeby to, co jest pierwsze stawiać na pierwszym miejscu. Sam o to walczę, nie ukrywam, nie zawsze mi to wychodzi, ale wiem, że to jest prawda, o którą trzeba zawalczyć."
"W czasie tych ostatnich trzech miesięcy miałem bardzo wiele intymnych spotkań z Bogiem, ale jedno było najważniejsze" - mówi Adam Szustak OP.
abp Grzegorz Ryś
"Pan Jezus nie przychodzi na świat szukać własnej chwały, nie urodził się w pałacu, nie urodził się jako dziecko królewskie, żeby przyjmować chwałę od swoich stworzeń, od swoich poddanych".
Grzegorz Kramer SJ / grzegorzkramer.pl
Pobożni, bardzo mi z Wami nie po drodze. I nie kupuję starej śpiewki faryzeuszów: (…) tymi słowami też nam ubliżasz.
thejesuitpost.org / David Inczauskis SJ / ms
Każdy znany ludzkości bohater posiada cechę wspólną. Pojawia się ona w obliczu przeciwności, w przełomowym momencie. W takiej sytuacji ma się do wyboru: ucieczkę od strachu, gniew i rozpacz albo wytrwanie w miłości, radości i nadziei. W tym momencie słabość odpuszcza, ale bohater wznosi się wysoko.
misyjne.pl / df
"Nasze duszpasterstwo cierpi na tym, że my jako księża lub biskupi nie traktujemy wiernych jako samodzielnych, dojrzałych ludzi."
"Mam dość wszystkich tych «Lwów Judy» i innych tego typu organizacji, gwałtowników, wojowników i tak dalej. Co to za bzdura jest! Jeśli masz być silny, to bądź silny wobec siebie, a nie względem kogoś" mówi Adam Szustak OP.
Zgromadzenie Sióstr św. Dominika / facebook.com / pk
Pan Bóg ma dla każdego z nas inny plan. Sistra Rachela, kilkanaście godzin przed wyjazdem na misje do Kamerunu, dzieli się swoimi przemyśleniami. Warto obejrzeć ten film.
Demony lubią nam przeszkadzać, ale jedna rzecz jest dla nich szczególnie wstrętna. To bardzo konkretna modlitwa, której dosłownie nie cierpią.
Adam Szustak OP
Istnieją też takie momenty w życiu, że trzeba coś poświęcić, rozumiem to, bo żyję w zakonie i ślubowałem posłuszeństwo. Ale jednocześnie bardzo musimy pilnować utrwalania w sobie tego, co odkryliśmy.
dominikanie.pl / pp
Czym jest czystość? Czy oznacza tylko życie w celibacie? Zobacz, co o czystości mówią Marcin Gomułka z duetu Gomułeczki i jego brat, Wojciech Gomułka OP.
Jak mierzyć skuteczność modlitwy w naszym życiu? Czy emocje przeszkadzają, czy raczej pomagają w relacji z Bogiem? "Nie jestem w stanie robić w życiu wielkich rzeczy. Zrobi je u mnie Pan Bóg" - mówi Tomasz Mantyk.
Magda Fijołek / br. Szymon Janowski OFMCap
O burzy wokół LGBT, wyzwaniach duszpasterskich i o tym, dlaczego warto pojechać na Golgotę Młodych w Serpelicach opowiada organizator rekolekcji, o. Szymon Janowski.
KAI / ms
"To jest moja droga - marzenie życia" - mówi w wywiadzie pierwszy diakon stały archidiecezji warszawskiej Bogdan Sadowski. Do czego zobowiązuje takie święcenie?
s. Małgorzata Borkowska OSB
"Nasza natura zawsze szuka raczej rzeczy budzących podziw niż zwyczajnych i raczej łatwych niż trudnych" - pisze s. Małgorzata Borkowska OSB
ks. Grzegorz Strzelczyk
"W efekcie ci, co ją mają, ciągle się czują zagrożeni, że ją stracą, a chodzi prawdopodobnie o to, żeby znaleźć formę sprawowania władzy, która będzie bardziej uwzględniać podmiotowość osób we wspólnocie" - mówi ks. Strzelczyk.
Marcin Jakimowicz / RTCK
Jeśli pójdę do nieba (...) załapię się w ostatnim castingu. Wśród ubogich, ułomnych i chromych. I powiem, że nie mam żadnych argumentów - mówi Marcin Jakimowicz.
abp Grzegorz Ryś
"Wszyscy mamy takie poczucie, że zabrnęliśmy gdzieś tak daleko, że już nikt nie wie, jak z tego wybrnąć. Wszyscy chodzimy do tych samych kościołów, wszyscy wielbimy tego samego Pana" - mówi abp Ryś.
"Jeżeli mężczyzna tego nie rozumie, jeżeli sobie wyobrażał świat tak jak młody Maksymilian Kolbe, (...) że baby, nic, tylko patrzą, kogo by uwieść - to potem z tego przekonania rodzi się strach, konieczność przyjmowania pozycji obronnej… kiedy nikt go nie atakuje"
Strefa Wodza
Demony pragną jednej rzeczy. Mówi o tym doświadczony duszpasterz.
{{ article.description }}