Pięć prostych i potężnych egzorcyzmów, których może używać każdy wierzący

Pięć prostych i potężnych egzorcyzmów, których może używać każdy wierzący
Te sposoby skutecznie działają na złego ducha. Fot. Depositphotos.com
Bez sloganu / mł

- Wiele ludzi bagatelizuje dziś złego ducha i jego działanie woli uznawać za problemy psychiczne czy emocjonalne zaburzenia. Jednak zły duch ma realny wpływ na nasze życie, a my możemy z nim skutecznie walczyć, nawet nie będąc egzorcystami - przypomina o. Franciszek Chodkowski.

W "Słowie na dobranoc", jednym z cyklicznych nagrań publikowanych na kanale "Bez sloganu" franciszkanin wyjaśnia, jakich prostych egzorcyzmów może używać każdy chrześcijanin. Przypomina pięć prostych czynności, o których często zapominamy lub uważamy je za niepotrzebną tradycję. Jak się okazuje, mają one jednak wielką moc.

DEON.PL POLECA
- Zły duch ma realny wpływ na nasze życie, może przyczyniać się do powstawania konfliktów między nami, cieszy się, kiedy toczą się między nami wojny, gdy sa nieporozumienia. Ale ze złym duchem można walczyć, można go pokonać mocą bożą - mówi o. Chodkowski. - Dlatego nie bagatelizujmy złego ducha. Wiemy, że są egzorcyści i to oni powinni odprawiać obrzędy egzorcyzmu – ale możemy odmawiać zwykłe, codzienne egzorcyzmy, o których wielu już zapomniało.

Co należy do takich codziennych egzorcyzmów? To m.in. woda święcona, znak krzyża czy błogosławieństwo udzielane dzieciom na dobranoc

DEON.PL POLECA

- Macie jeszcze w domu wodę święconą przy wejściu do domu? Macie taką praktykę, że jak wychodzicie z domu, mówicie tym, którzy zostają: zostańcie z Bogiem, a jak wracacie, chwalicie Boga – niech będzie pochwalony Jezus Chrystus? Stosujecie zwykły egzorcym, jakim jest znak krzyża? Czy udzielacie błogosławieństwa swoim dzieciom przed pójściem spać wieczorem? Czy wspólnie się modlicie? To są potężne egzorcyzmy, które możecie stosować w swoim życiu. One naprawdę mają znaczenie! - przekonuje franciszkanin. 

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Bez sloganu / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Pięć prostych i potężnych egzorcyzmów, których może używać każdy wierzący
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.