Po co Kościół mówi tyle o czystości? [WIDEO]

Po co Kościół mówi tyle o czystości? [WIDEO]
Grzegorz Kramer SJ

Można odnieść wrażenie, że słowo "czystość" w Kościele pojawia się za często. Czy nie ma innych tematów? A może kryje się w tym coś ważnego? O prawdziwym znaczeniu czystości mówi Grzegorz Kramer SJ.

*  *  *

Jezuici vs. dominikanie, czyli kto jest bardziej papieski

Nie da się ukryć, że dominikanie i jezuici mają trudną historię. A jak wiadomo, przeszłość nie pozostaje bez wpływu na relacje. Jak przejść ponad wzajemnymi oskarżeniami, intrygami i otwartymi kłótniami? Jak to w ogóle możliwe, że dwa zakony, które miały strzec Kościoła przed herezjami tak otwarcie prowadziły ze sobą spór, że w jego wyciszenie zaangażował się sam papież? Czy dziś potrafią się ze sobą dogadać?

Dwóch dominikanów: o. Paweł Krupa i o. Tomasz Nowak, zwany Wodzem i dwóch jezuitów: o. Grzegorz Kramer i o. Jacek Siepsiak - podadzą sobie ręce i stoczą spór o to, który zakon jest bardziej papieski. A wszystko pod czujnym okiem Piotra Żyłki.

Ale nie martwcie się, będzie nie tylko o historii. Ci, którzy przyjdą, dowiedzą się także, dlaczego jezuici, w przeciwieństwie do dominikanów, rzadko chodzą w stroju zakonnym, oraz co każdy z nich naprawdę myśli o Kościele i co chciałby w nim zmienić. Czy oba zakony nie przerodziły się ze strażników ortodoksji w kuźnie heretyków? Postaramy się ujawnić największe zakonne tajemnice. Nie odpuścimy. W sobotę 29 października, to Wy będziecie przesłuchiwać inkwizytorów.

Zapraszamy!

Sobota 29 października, godz. 12, sala Wiedeń

XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

Po co Kościół mówi tyle o czystości? [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Po co Kościół mówi tyle o czystości? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.