Pragniesz uwolnić się od lęku przed Bogiem? Wykonaj te dwa kroki

Pragniesz uwolnić się od lęku przed Bogiem? Wykonaj te dwa kroki
(fot. Persnickety Prints / Unsplash)
2 miesiące temu
Logo źródła: dominikanie.pl Wojciech Jędrzejewski OP

„Mamy mnóstwo lęków przed Bogiem, które sprawiają, że nie potrafimy stanąć przed nim w swobodzie jako córki i synowie” – mówi Wojciech Jędrzejewski OP.

Możesz zasmakować prawdziwej wolności jeśli zrozumiesz dwa konkretne działania. Jak sobie poradzić z lękami i zaznać wewnętrznego pokoju? Posłuchaj:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Pragniesz uwolnić się od lęku przed Bogiem? Wykonaj te dwa kroki
Komentarze (2)
MB
~Majka Biernat
13 stycznia 2020, 16:42
(...) Czas pomsty nie jest pustym wymysłem, są bowiem granice zła. Karę za odrzucenia Jezusa Chrystusa wymierzą złe siły, które człowiek sam uwolnił i "wykarmił". (...) JAK TO ROZUMIEĆ?.., że niewierni jednak poznają karę za odrzucenia Jezusa, które wymierzą śmiertelnikowi złe siły?. To znaczy, ze idąc po swojemu" - musi się ponieść konsekwencję? A zatem nie ma się wyboru?! Nie ma "możemy" tylko "musimy" iść za Bogiem?...- bo inaczej...
MB
~Majka Biernat
13 stycznia 2020, 16:25
Witam. Powiem tak. Kiedyś byłam bardzo głęboko wierzącą osobą. Ale parę dobrych lat temu, to się zmieniło. Było kilka poważnych powodów, dla których cały mój świat, roztrzaskał się jak chińska porcelana. I bynajmniej tutaj oczekiwałam od Boga, żeby zagrał rolę Świętego Mikołaja. W ręce wpadła mi również pewna książka. Nie pamiętam niestety jej tytułu i do dzisiaj nie wiem co się z nią stało. Przeczytałam w niej JEDNAK pewien fragment, który z prędkością światła zasiał we mnie grozę, nieufność i rozczarowanie względem Boga. Cyt.: TAK, JA JESTEM BOGIEM, I NIE MA INNEGO I OBWIESZCZAM OD POCZĄTKU TO, CO MA PRZYJŚĆ, I NAPRZÓD TO, CO SIĘ JESZCZE NIE STAŁO, A MÓJ ZAMIAR SIĘ SPEŁNI I UCZYNIĘ WSZYSTKO, CO ZECHCĘ (Iz 46,9-10), BO KAŻDA WOLA, KTÓRA PRÓBUJE SPRZECIWIAĆ SIĘ MEJ WOLI, ZOSTANIE POKONANA I ZŁAMANA, TAK ZE CZŁOWIEK, ZAMIAST POKOJU I SZCZĘŚCIA, ODNIESIE ZE SWOICH PRÓB JEDYNIE UPOKORZENIE I GORYCZ. NIE ZGODZIĆ SIĘ NA PLANY BOŻE, TO ZNACZY OKROPNIE SKOMPLIKOWAĆ SOBIE ZYCIE.

Skomentuj artykuł

Pragniesz uwolnić się od lęku przed Bogiem? Wykonaj te dwa kroki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.