Prosty sposób, żeby codzienna modlitwa była lepsza

Prosty sposób, żeby codzienna modlitwa była lepsza
(fot. shutterstock.com)
kw

Modlitwa jest piękną, ale i trudną sztuką. Czy codzienny kontakt z Bogiem jest dla Ciebie zmaganiem? Czy często odczuwasz niechęć do Mszy świętej lub wieczornego pacierza? Zapominasz o dziękowaniu Mu za posiłki? Są na to sposoby!

Biblia wielokrotnie wspomina o potrzebie, a wręcz konieczności modlitwy:

"Jezus powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać" (Łk 18, 1).

"O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!" (Flp 4, 6).

W Piśmie Świętym odnajdziemy też bardzo wiele wskazówek, jak się modlić:

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani" (Mt 6, 5-7).

"A wy tak módlcie się..." (Mt 6, 9)

Pismo zawiera nawet wskazania, że modlitwa może... czynić cuda!

"A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego" (Jk 5, 15-16).

Jak mamy jednak modlić się, żeby robić to dobrze? Żeby modlitwa nie tylko nas pociągała, ale też realizowała zalecenia Biblii? 

Czekamy na Wasze wskazówki, zostawcie je w komentarzach - tutaj lub na facebooku.

Powiedz o swoich własnych doświadczeniach, o tym co było przełomowe w Twojej osobistej lub wspólnotowej modlitwie. Nie martw się tym, że dla niektórych może to być zbyt skomplikowane lub - być może - zbyt oczywiste.

Opisz też co sprawiło ci najwięcej trudu, co było źródłem wysiłku. Napisz, co cię cieszyło. Wskaż które konkretnie działanie, które słowa, które spotkanie sprawiło, że Twoja modlitwa się zmieniła.

Najciekawsze komentarze, najlepsze wskazówki, interesujące świadectwa opublikujemy w artykule poświęconym modlitwie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prosty sposób, żeby codzienna modlitwa była lepsza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.