Ta modlitwa to bardzo mocne narzędzie

Ta modlitwa to bardzo mocne narzędzie
(fot. Jesus Cervantes / shutterstock.com)
3 lata temu
Logo źródła: WAM św. Atanazy / Maskacjusz TV

Psalmy są wielkim narzędziem do zrozumienia nas samych. Jak się nimi modlić? Tego uczy w swoich listach św. Atanazy, Ojciec Kościoła. Odkryj je już dziś.

"Psalmy stają się dla śpiewającego jak zwierciadło, dzięki któremu poznaje dokładnie zarówno siebie samego, jak i poruszenia swojej duszy, i że wypowiada je przez nie pouczony. A ten, kto słucha czytającego, przyjmuje hymn jako wygłoszony o nim i albo odmieni myślenie napełniony żalem płynącym z zarzutów stawianych przez sumienie, albo, słysząc o nadziei pokładanej w Bogu i o pomocy udzielanej ludziom wierzącym, ucieszy się taką łaską mu wyświadczoną i zacznie dziękować Bogu" - tak pisał o nich św. Atanazy Wielki.

"Słowa modlitwy Psalmów są z jednej strony Boskie, bo są podyktowane pod natchnieniem Ducha Świętego, a z drugiej strony dotyczą każdego człowieka - od świętego do grzesznego - bo każdy znajdzie odpowiednie miejsce, odpowiednie słowo, które będzie do niego dopasowane" - mówi ks. Przemysław Szewczyk, autor przekładu siedmiu listów św. Atanazego.

Listy świętego Atanazego "Chrystus i Jego Kościół" zostały wydane przez wydawnictwo WAM. Zachęcamy do lektury!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Atanazy Wielki
13,93 zł
19,90 zł

On jest Głową Ciała – Kościoła (Kol 1,18)

Kościół od początku swojego istnienia zmagał się z wyzwaniami, które nie straciły nic ze swej aktualności: obroną doktryny, relacją między władzą i odpowiedzialnością, etyką seksualną, obecnością modlitwy...

Skomentuj artykuł

Ta modlitwa to bardzo mocne narzędzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.