Tajemnice Światła, z których bije autentyczny blask. Odkryj różaniec na nowo

Tajemnice Światła, z których bije autentyczny blask. Odkryj różaniec na nowo
Redakcja DEON.pl | Modlitwa w drodze

Ta niezwykła aranżacja wprowadza prawdziwe światło w szarość codzienności. Zobacz, co dobrego może wyniknąć z połączenia jazzu i modlitwy. Takiego wykonania różańca jeszcze nie słyszałeś.

Kompozytorem kolejnych części "Śpiewanego różańca" jest Mateusz Banasiuk - reżyser dźwięku, producent i dyrygent scholi DA DĄB. Inspiracją tego jazzowego wykonania były Tajemnice Światła.

"Kwartet jazzowy to pomysł dosyć nietypowy na modlitwę, jednakże wprowadzający niesamowicie intymny klimat, który przejawia się w bardzo precyzyjnym traktowaniu tekstu oraz melodii przez wokalistkę, rytmicznej współpracy perkusji i basu oraz wypełniającej to wszystko harmonii fortepianu. Ten zestaw nieprzypadkowych ludzi naturalnie spowodował stworzenie pewnego rodzaju opowieści, która ma przybliżyć do lepszego przeżycia tych tajemnic" - mówi o utworze Mateusz Banasiuk i zaznacza, że to właśnie intymność jest motywem całości tego wykonania.

DEON.PL POLECA

"Bardzo lubię modlić się bez słów, np. grając na fortepianie i oddając w kolejnych ciągach harmonicznych to, co czuję i co mogę ofiarować. Dzięki temu, że mogłem popracować trochę przy produkcji muzycznej Różańca Śpiewanego, wróciłem z chęcią do tradycyjnych modlitw, które z jakiegoś powodu sprawdziły się przez ponad 1800 lat. Cieszy mnie to, że powstaje coraz więcej inicjatyw, które pozwalają na przebywanie w sacrum podczas codziennej pogoni z czasem, a które pozwalają odkryć na nowo tradycyjne modlitwy o których, wydaje mi się, coraz częściej zapominamy" - dodaje kompozytor "Śpiewanego różańca".

Zapraszamy was do wspólnej modlitwy i odkrywania na nowo różańca. Aranżacje inspirowane kolejnymi częściami znajdziecie w materiałach poniżej:

1. Tajemnice Bolesne

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Modlitwa, która zmienia życie. Krok po kroku.

Jeśli należysz do osób, które słyszały o Nowennie pompejańskiej, ale jeszcze jej nie odmawiały, najwyższa pora to zmienić.

Pompejanka jest zbiorem świadectw o cudach, nawróceniach i sytuacjach, które...

Skomentuj artykuł

Tajemnice Światła, z których bije autentyczny blask. Odkryj różaniec na nowo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.