To miejsce dla każdego, kto szuka odpowiedzi

To miejsce dla każdego, kto szuka odpowiedzi
(fot. aj)
Redakcja DEON.pl

Bardzo nam zależało na tym, żeby było to takie miejsce, gdzie każde pytanie będzie ważne i nie trzeba będzie się obawiać tego, że ktoś posądzi pytającego o herezję, będzie chciał wyrzucić z Kościoła lub powie, że w ogóle nie powinno się o to pytać.

Od pewnego czasu  w DEON.pl pracowaliśmy nad nowym projektem. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń do której każdy, niezależnie od tego, kim jest, co robi, co myśli mógłby przyjść i zadać nurtujące go pytanie o Kościół i chrześcijaństwo. Bardzo nam zależało na tym, żeby było to takie miejsce, gdzie każde pytanie będzie ważne i nie trzeba będzie się obawiać tego, że ktoś posądzi pytającego o herezję, będzie chciał wyrzucić z Kościoła lub powie, że w ogóle nie powinno się o to pytać.

DEON.PL POLECA
Nie, pytać można o wszystko, a ciekawość wcale nie jest pierwszym stopniem do piekła, ale dużym krokiem w kierunku Nieba. Bóg nie chce ślepych i posłusznych wierzących, ale wolnych ludzi, którzy będą chcieli Go poznawać.

Dzisiaj nasze plany się urzeczywistniły i możemy wam zaprezentować grupę na Facebooku: "Ostatnia Ławka. Grupa dla chrześcijan szukających odpowiedzi".

Dlaczego akurat taka nazwa?

Ma ona wymiar symboliczny. Często w naszych kościołach właśnie w ostatniej ławce, gdzieś za filarem, pod ścianą, stoją ludzie, którzy mają wiele wątpliwości, nie wszystko im się w Kościele podoba, z różnych powodów są do niego zrażeni. Niektórzy są tam od wielu lat, inni z powodu jakiegoś chwilowego kryzysu. A jeśli by tak na spokojnie i uczciwie spojrzeć na swoje rozterki duchowe, to tak naprawdę każdy z nas czasem ląduje w takim miejscu.

Po co ją stworzyliśmy?

Żeby ze sobą rozmawiać i nie bać się poruszać trudnych, a czasem bardzo trudnych tematów związanych z wiarą. Tutaj nikt nie będzie cię krytykował z tego powodu, że masz jakiś problem z tym, w co wierzysz albo przeżywasz kryzys i chcesz o tym poważnie podyskutować. Przyjdź do nas i porozmawiajmy o wszystkim, co ważne i pozornie mniej ważne, kto pyta, nie grzeszy.

Co można w niej robić?

Przede wszystkim zadawać pytania i nie bać się tego, że ktoś Cię zaatakuję, bo w ogóle miałeś odwagę zapytać. Ale też odpowiadać tym wszystkim, którzy przyjdą i będą potrzebowali rady, wsparcia i wytłumaczenia czegoś, czego jeszcze nie rozumieją. Będziemy powtarzać ciągle, że po prostu nie ma głupich pytań.

Niektórych z Was może dziwić fakt, że nasza grupa ma charakter zamknięty. Zrobiliśmy to celowo. Zależy nam na tym, żeby była bezpiecznym miejscem, gdzie można spokojnie i swobodnie porozmawiać na wszystkie tematy. W Internecie jest już wystarczająco dużo miejsc pełnych pyskówek i skakania sobie do gardeł, które z poważną dyskusją, mogącą przynieść dobre owoce, nie mają nic wspólnego. Jeśli szukasz takiego spokojnego miejsca dyskusji, dołącz do naszej grupy.

Dołącz do naszej grupy [KLIKNIJ TUTAJ]

To miejsce dla każdego, kto szuka odpowiedzi - zdjęcie w treści artykułu

REGULAMIN NASZEJ GRUPY ZNAJDZIESZ >>TUTAJ<<

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

To miejsce dla każdego, kto szuka odpowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.