Zapraszamy na 10. urodziny DEON.pl!

Zapraszamy na 10. urodziny DEON.pl!
(fot. AJ)
Redakcja DEON.pl

Będzie się działo! Msza pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, rozmowy o wykluczeniu, ekologii i charyzmatykach, premiera książki, wyjątkowy koncert... Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy.

Chociaż nadal trudno nam w to uwierzyć, portal DEON.pl obchodzi w tym roku 10. urodziny! Nie wyobrażamy sobie świętowania bez naszych czytelników. Chcemy Was spotkać, poznać i wspólnie zainspirować się na kolejne lata - tym razem na żywo i osobiście. A jeśli nie możecie pojawić się w Krakowie - nic straconego! Zadbamy o transmisję live na naszej stronie i Facebooku.

Zaplanowaliśmy tydzień pełen inspirujących debat, ożywczych dźwięków i - oczywiście - modlitwy. Jesteście zainteresowani szczegółami? Sprawdźcie, co przygotowaliśmy:

16 września

16:00 - Msza Święta pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia

18:30 - Być z wykluczonymi - Świat codziennie doznaje nowych ran i rosną w nim podziały. Jeśli Kościół ma być szpitalem polowym, to jego felczerzy powinni biegać po rannych. Kim są wykluczeni i jak z nimi kroczyć? Na temat wykluczenia i osób, które go doświadczają, porozmawiamy z siostrą Anną Bałchan, Adrianą Porowską (Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej).

17 września

16:00 - Wspólny dom czy wspólny śmietnik? - Co zrobić, żeby nasza planeta nie przypominała za kilkanaście lat wysypiska śmieci? Jak wyglądało "ekonawrócenie" autora "Boskich zwierząt"? O tym opowie Szymon Hołownia.

18:00 - #wrzenie - Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii? Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa? Dlaczego pożera nas chory nacjonalizm i niechęć do innych? Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać? Na te i inne pytania odpowiedzą Karolina Korwin Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ, autorzy premierowej książki "#WRZENIE".

18 września

18:00 - Nowy powiew Ducha? - Spotkania z modlitwą o uzdrowienie, kursy nowej ewangelizacji, ekumeniczne konferencje, domy uwielbienia 24/7... Chyba już nikogo w Kościele nie zaskakują takie zjawiska - a jednak wciąż wywołują kontrowersje. Czy istnieje coś takiego jak duchowość charyzmatyczna? Czy charyzmatycy to poszukiwacze sensacji, czy w pełni praktykujący wierzący? O tym porozmawiamy z Marcinem Jakimowiczem, dziennikarzem "Gościa Niedzielnego" i liderem wspólnoty Diakonia Świętej Rodziny.

 

19 września

19:00 - Koncert PEŁNI NADZIEI - Na jednej scenie zobaczycie artystów, których już dobrze znacie oraz zupełnie nowych. Wystąpią m.in. Kasia Bogusz, Daga Gregorowicz, Małgorzata Hutek, Przemek Kleczkowski i Hyper Son. Usłyszycie nie tylko utwory muzyki chrześcijańskiej, ale również akustyczne covery muzyki popularnej. Będziecie zaskoczeni muzycznymi połączeniami i zupełnie nową mocą, którą zaproszeni przez nas artyści wydobędą ze znanych wam piosenek. W myśl jezuickiej zasady szukania Boga (i dobra) we wszystkim.

* * *

Msza Święta odbędzie się w kościele pw. świętej Barbary (Mały Rynek 9), a dyskusje i koncert w Studiu Inigo (ul. Kopernika 26). Na wszystkie wydarzenia - oprócz Mszy Świętej - obowiązują zapisy przez formularz, który znajdziecie >> TUTAJ <<

* * *

 

 

Świętujmy razem!

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Zapraszamy na 10. urodziny DEON.pl!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.