Zastanawiasz się co dalej z twoim życiem? Rozeznaj powołanie... online

Zastanawiasz się co dalej z twoim życiem? Rozeznaj powołanie... online
(fot. Vinicius "amnx" Amano / Unsplash)
Rozeznajpowolanie.pl

Zaczynasz myśleć o swojej przyszłości i nie wiesz jak się za to zabrać? A może masz już poważne życiowe doświadczenie, ale czujesz, że czegoś brakuje i coś trzeba zmienić? Jeżeli tak, to ten kurs online jest właśnie dla ciebie!

„Kiedy człowiek wybiera jakąkolwiek profesję, partnera życiowego czy styl życia, to ma jakieś tam pojęcie czy doświadczenie, na którym może się opierać. Ma swoje zdanie i kryteria oceny szefa, zarobków, itd. Z zakonami sprawa ma się inaczej. Wchodząc na drogę życia zakonnego, (...) nie mamy kryteriów ani doświadczenia, przy pomocy których moglibyśmy taką drogę oceniać na bieżąco” – pisze Wojciech Werhun SJ, odpowiedzialny za projekt „Rozeznaj powołanie”.

Projekt „Rozeznaj powołanie” to nowy kurs online uruchamiany przez jezuitów. Kurs będzie się składał z sześciu modułów, które zawierają konferencję wideo, bazę artykułów do zapoznania i ćwiczeń do wykonania. Każdy moduł będzie się kończył webinarem lub rozmową indywidualną, która pomoże zastosować pozyskaną wiedzę do własnego życia.

Pierwsza edycja jest kierowana do mężczyzn i odbędzie się w dniach 1-3 maja. Adresowana jest zwłaszcza dla kandydatów do zakonu jezuitów.

To dopiero początek, ale organizatorzy już teraz planują robić kursy i sesje rozeznania powołania na każdym etapie życia. „Docelowo to nie ma mieć nic wspólnego z jakimkolwiek zgromadzeniem, tylko być platformą do rozeznawania powołań dla każdego zainteresowanego” – opisuje Wojciech Werhun SJ.

„Chcemy mówić o sprawach powołaniowych po ludzku, podawać konkretne wskazówki i porady, dyskutować przypadki i sytuacje” – dodaje Werhun. Właśnie dlatego organizatorzy kursu uruchomili także bloga, na którym pojawiają się teksty pomocne w rozeznaniu. Chcą w ten sposób zrewidować różne mity, który wokół tego tematu krążą.

„Rozeznawanie powołania to nie jest jeden moment w życiu. To nie jest nawet jeden zamknięty proces, który się zaczyna i kończy. Rozeznawanie powołania to styl życia i sposób myślenia, który trwa tak długo, jak żyjemy” – podkreśla Werhun.

Chcesz poznać swoją drogę? Zapisz się już dziś. Więcej informacji na stronie projektu:

(fot. rozeznajpowolanie.pl)(fot. rozeznajpowolanie.pl)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ

Wejdź w fascynujący świat modlitwy. Daj się prowadzić wyobraźni. Spotkaj Boga i wróć z Nim do swojej codzienności

Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga...

Skomentuj artykuł

Zastanawiasz się co dalej z twoim życiem? Rozeznaj powołanie... online
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.