Egzorcysta: Matka Boża nie jest boginią

Egzorcysta: Matka Boża nie jest boginią
Fot. EWTN Polska / YouTube.com
EWTN Polska / YouTube.com / tk

- Matka Boża nie jest żadną boginią. Jest człowiekiem z krwi i kości, ale jak powie Słowo Boże, jest pełna łaski (…). Kościół zachodni mówi o jej niepokalaności, także niepokalanym poczęciu (…). Kościół wschodzi mówi: cała święta. O to samo chodzi – mówi egzorcysta ks. Eugeniusz Derdziuk w rozmowie z EWTN Polska.

Na pytanie o to, jak egzorcysta doświadcza działania Matki Bożej w swojej posłudze, ks. Derdziuk odpowiada: "Przede wszystkim przez to, że [Maryja] jest niepokalanie poczęta. Zły duch nie ma w niej niczego, co ma w nas. A my wszyscy po grzechu pierworodnym jesteśmy skłonni do zła. Diabeł na każdego z nas ma haka. Na Nią nie ma (…) i on musi Jej słuchać, musi być Jej posłuszny".

- Matka Boża (…), gdy widzi cierpiących ludzi pod wpływem złego ducha, ratuje, przychodzi, wstawia się, pomaga. Wielokrotnie w trakcie modlitwy, kiedy zły próbuje wrzeszczeć, że nie posłucha [rozlega się jego wrzask] "Ona tu jest, Ona tu jest". Bogu dzięki, że jest – przyznaje egzorcysta.

Obejrzyj całą rozmowę z egzorcystą ks. Eugeniuszem Derdziukiem na temat Matki Bożej

DEON.PL POLECA

Źródło: EWTN Polska / YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Tytuł „Boża Rodzicielka” jest podstawowym tytułem, którym wspólnota wierzących od zawsze czci Najświętszą Maryję Pannę. Wszystkie inne tytuły przypisywane Maryi mają uzasadnienie w tym, że jest Matką Odkupiciela, stworzeniem ludzkim wybranym przez Boga do wypełnienia...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Egzorcysta: Matka Boża nie jest boginią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.