Ekologia to wybór, czy nakaz? | Eko-rekolekcje "Zzieleniej na Adwent" #2

Ekologia to wybór, czy nakaz? | Eko-rekolekcje "Zzieleniej na Adwent" #2
(fot. cathopic.com)
Caritas Laudato si'

Ekologiczne zachowanie to świadomy wybór, czy nakaz, któremu wszyscy podlegamy? No i jak to jest z "grzechem ekologicznym"? W jaki sposób możemy go popełnić?

Rekolekcje adwentowe: ekologia, wybór czy nakaz?

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe LIVE Posłuchaj Słowa Bożego i przygotuj się, by dobrze przeżyć Boże Narodzenie! Takie, w którym najważniejszy będzie Jezus Chrystus. Ważniejszy niż przedświąteczne porządki, drogie prezenty i przepisy kulinarne. Przesłanie encykliki Laudato si skłania nas do odkrywania prawdy i uważności. Pochylimy się nad tym idąc za powszechnym ostatnio pytaniem: wybór czy nakaz? TEMAT: Ekologia, wybór czy nakaz? PROWADZĄ br. Szymon Janowski OFMCap br. Cordian Szwarc OFM Gościnnie: Piotr Abramczyk i Renata Łukaszewicz , GCCM

DEON.PL POLECA
Opublikowany przez Caritas Laudato si Wtorek, 8 grudnia 2020

Zzieleniej na Adwent! Rekolekcje, których potrzebujesz ty i planeta | Szymon Janowski OFMCap, Cordian Szwarc OFM

Bardzo możliwe, że dzięki nim zupełnie inaczej spojrzysz na przygotowania do świąt i samo przeżywanie Bożego Narodzenia. Czas przed Bożym Narodzeniem to zwykle intensywne przygotowania, listy z prezentami, porządki i codzienna krzątanina w napięciu z powodu zbliżającego się terminu. A może to nie jest dobry kierunek? Co roku zadajemy sobie pytanie, czy przez te wszystkie aktywności nie tracimy czegoś, co jest w tym czasie najważniejsze. Dołącz do rekolekcji, które mogą pomóc ci wyjaśnić tę kwestię.

Posłuchaj Słowa Bożego i przygotuj się, by dobrze przeżyć Boże Narodzenie! Takie, w którym najważniejszy będzie Jezus Chrystus. Ważniejszy niż przedświąteczne porządki, drogie prezenty i przepisy kulinarne. Przesłanie encykliki Laudato si skłania nas do odkrywania prawdy i uważności. Pochylimy się nad tym idąc za powszechnym ostatnio pytaniem: wybór czy nakaz?

Rekolekcje poprowadzą:

  1. Szymon Janowski OFMCap
  2. Cordian Szwarc OFM

Gościnnie: Piotr Abramczyk, GCCM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Hołownia

Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, gdy my jesteśmy w czyśćcu? 
Czy jedzenie mięsa w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę to grzech i dlaczego? 
...

Skomentuj artykuł

Ekologia to wybór, czy nakaz? | Eko-rekolekcje "Zzieleniej na Adwent" #2
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.