Czy wierzysz, że Jezus jest Mesjaszem?

Czy wierzysz, że Jezus jest Mesjaszem?
(Fot. pl.depositphotos.com)

Kim jest dla ciebie Jezus?

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

W dzisiejszej Ewangelii wspominamy Piotra i Pawła i jesteśmy pod Cezareą Filipową, gdzie Jezus pyta za kogo uważają Go ludzie a potem za kogo uważają Go Jego uczniowie.

DEON.PL POLECAW imieniu uczniów odpowiada jak zwykle Piotr, który odpowiada na pytanie Jezusa, że jest On Mesjaszem, „Synem Boga żywego”.

Wówczas Jezus mu błogosławi i mówi, że nie objawiły mu tego ciało i krew, ale Ojciec i dlatego też Jezus daje mu klucze królestwa niebieskiego, po to, by to, co zwiąże na zmieni było związane w niebie, a to co rozwiąże na ziemi, by było rozwiązane w niebie.

Te klucze symbolizują, jak wielkim skarbem jest obecność Jezusa i jego błogosławieństwo.

Jeśli dziś popatrzymy na Jezusa jak na Mesjasza i Syna Bożego, będziemy również mieli udział w tajemnicy tego skarbu, jakim jest odkupienie i będziemy mieli również udział w przyszłości w Jego życiu wiecznym w królestwie niebieskim.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Czy wierzysz, że Jezus jest Mesjaszem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.