Czy wierzysz, że Jezus jest Mesjaszem?

Czy wierzysz, że Jezus jest Mesjaszem?
(Fot. pl.depositphotos.com)

Kim jest dla ciebie Jezus?

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

W dzisiejszej Ewangelii wspominamy Piotra i Pawła i jesteśmy pod Cezareą Filipową, gdzie Jezus pyta za kogo uważają Go ludzie a potem za kogo uważają Go Jego uczniowie.

W imieniu uczniów odpowiada jak zwykle Piotr, który odpowiada na pytanie Jezusa, że jest On Mesjaszem, „Synem Boga żywego”.

Wówczas Jezus mu błogosławi i mówi, że nie objawiły mu tego ciało i krew, ale Ojciec i dlatego też Jezus daje mu klucze królestwa niebieskiego, po to, by to, co zwiąże na zmieni było związane w niebie, a to co rozwiąże na ziemi, by było rozwiązane w niebie.

Te klucze symbolizują, jak wielkim skarbem jest obecność Jezusa i jego błogosławieństwo.

Jeśli dziś popatrzymy na Jezusa jak na Mesjasza i Syna Bożego, będziemy również mieli udział w tajemnicy tego skarbu, jakim jest odkupienie i będziemy mieli również udział w przyszłości w Jego życiu wiecznym w królestwie niebieskim.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Czy wierzysz, że Jezus jest Mesjaszem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.