Film „Bóg jest Żywy”. Poznaj historie wiary i uzdrowień [WIDEO]

Film „Bóg jest Żywy”. Poznaj historie wiary i uzdrowień [WIDEO]
Kard z filmu "God is Alive" ("Bóg jest Żywy")(Fot. Youtube/Diocese of Springfield in Illinois)
CNA/dio.org/documentary/Youtube/dm

Choć stan Illinois w USA nie cieszy się większą popularnością, nie przeszkodziło to Andrew Hansenowi i księdzu Michaelowi Trummerowi wybrać się tu w podróż, podczas której dokumentowali historie ludzi z perspektywy wiary, w których nie zabrakło prawdziwych cudów.

Hansen wiedział, że aby stworzyć pełnometrażowy film dokumentalny, będzie potrzebował wysłuchać wielu historii i zdał sobie sprawę, że potrzebuje pomocnika, a najlepiej księdza, który miałby wgląd w jego pracę.

Ksiądz Trummer, który służy m.in. jako wikariusz parafii św. Bonifacego w Edwardsville wydawał się idealnie pasować. I chociaż on i Hansen nie znali się wcześniej, zdecydowali się razem stworzyć dokument.

W trakcie tworzenia filmu Hansen i Trummer odwiedzili pięć różnych miast (Jerseyville, Springfield, Peoria, Quincy, Decatur) w Illinois w poszukiwaniu inspirujących historii wiary.

Cudowne uzdrowienie Jamesa

Jedna z cudownych historii omówionych w dokumencie jest uzdrowienie Jamesa Fultona Engstroma, które Watykan uznał za dokonane za wstawiennictwem Fultona J. Sheena. Sheen, słynny ewangelista i arcybiskup, urodził się w diecezji Peoria w stanie Illinois w 1895 roku. Hansen i Trummer przeprowadzili m.in. wywiad z matką Jamesa, Bonnie Engstrom, która stanęła w obliczu najgorszego koszmaru nowego rodzica, gdy jej syn urodził się bez oznak życia. Potrzebując cudu, żarliwie modliła się o wstawiennictwo Sheena. James jest dziś zdrowym młodym mężczyzną, mimo że przez 61 minut nie miał pulsu.

Inne opowieści to historia Sary Reichert, która mówiła o opiece nad swoją upośledzoną umysłowo córką Hope oraz o tym, jak Bóg nauczył ją, aby nie utożsamiać inteligencji z wartością. 

W filmie przedstawiono powołanie księdza Smitha. Wywiad z księdzem Martym Smithem z Jerseyville w stanie Illinois Hansen przeprowadził w trakcie swojej wcześniejszej pracy kilka lat wcześniej. Smith miał poważne wątpliwości czy zostać księdzem, dopóki Bóg nie odpowiedział na jego modlitwy w cudowny sposób.

Twórcy filmu odwiedzili również Springfield, aby porozmawiać z Betty Parquette, która jako młoda kobieta odeszła od wiary i dokonała dwóch aborcji. Dziś jest działaczem pro-life.

Na koniec Grant Wilson opowiedział o swoim cudownym uzdrowieniu z ciągłego bólu pleców spowodowanego różną długością nóg.

Film „God is Alive” do obejrzenia za darmo

- Film powstał przy skromnym budżecie wynoszącym zaledwie kilkaset dolarów. Nieoszlifowany, partyzancki styl kręcenia w rzeczywistości przyczynił się do wyostrzenia głębi dokumentu i ostatecznie do jego sukcesu - mówi Hansen.

I dodaje, że sądzi, że jest to projekt, który inne diecezje mogłyby skopiować. - Do dzieła… każda diecezja ma do opowiedzenia fascynujące historie.

- Film uczy i promuje wiarę w dobry sposób, a my po prostu potrzebujemy pokazywania takiej perspektywy wiary. I nigdy nie wiadomo, jak jakaś historia może pomóc komuś - mówi Hansen.

Premiera filmu dokumentalnego Andrew Hansena i księdza Trummera miała miejsce w zeszłym miesiącu, 8 lipca.

Materiał za CNA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film „Bóg jest Żywy”. Poznaj historie wiary i uzdrowień [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.