"Gdy modlimy się za księży, dostajemy dzięki łasce potężny wpływ na jakość Kościoła"

"Gdy modlimy się za księży, dostajemy dzięki łasce potężny wpływ na jakość Kościoła"
Fot. Alberico Bartoccini / Unsplash
Facebook / DDAK / mb

"Modlitwa za księży to jest bardzo realna i konkretna rzecz, która jest cenna, zwłaszcza teraz, gdy wcale nie jest dobrze. To jest przestrzeń, w której dostajemy dzięki łasce potężny wpływ na jakość Kościoła. Realny wpływ. Doświadczam tego mocno i jestem tego pewna" - pisze na swoim facebookowym profilu nasza redakcyjna koleżanka, Marta Łysek.

Wraz z rozpoczęciem Adwentu zaczęła się po raz kolejny akcja organizowana przez Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów - inicjatywę z kilkunastoletnim stażem, założoną, by modlitewnie wspierać księży w ich posłudze. Co roku w Adwencie i Wielkim Poście twórcy DDAK zachęcają do modlitewnego "adoptowania" wybranych przez chętnych księży, by wspierać ich w tych okresach codzienną modlitwą.

Ludzie się modlą, księża wzruszają i dziękują

Akcja adwentowa rozpoczęła się bardzo pozytywnie; przez media społecznościowe przewijają się kolejne posty, w których zaskoczeni kapłani pokazują maila z informacją o podjętej za nich anonimowo modlitwie i dziękują swoim modlitewnym "aniołom stróżom".

"Jak tu nie wierzyć w św. Mikołaja? Dziś - jak każdego rana - zaglądam do mojej poczty malowej, a tam (nie w mailu prywatnym, a w mailu służbowym) wiadomość tej treści: Szczęść Boże! Drogi Księże, z radością pragniemy powiadomić, że został Ksiądz objęty modlitwą w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów. Duchowa opieka rozpoczęła się 3 grudnia, a trwać będzie do 24 grudnia 2023 roku. Jest to zobowiązanie podjęte na okres adwentu. Drogi św. Mikołaju za ten piękny prezent adwentowej modlitwy – bardzo dziękuję! Wybaczcie mi tę prywatę, ale nie wiem jak inaczej podziękować temu anonimowemu Mikołajowi za Jego piękny i bezcenny Prezent!" - napisał na swoim facebookowym profilu ks. Paweł Kłys, rzecznik archidiecezji łódzkiej. 

DEON.PL POLECA

 

"To czas, by modlić się za księży i wspierać ich"

"Zachęcamy Was, by podjąć się adwentowego wyzwania – omadlać siebie, swoich bliskich i wybranego kapłana, za którego na co dzień się nie modlicie. Podarujcie im ten prezent, powiedzcie im: „Jesteś dla mnie ważny! Modlę się za Ciebie!”. Dzielmy się naszą modlitwą, wspierajmy nawzajem. Nie tylko prezenty materialne się liczą – te duchowe są najważniejsze! Pamiętajcie o naszych kapłanach, którzy prowadzą nasze wspólnoty w duchowym wzroście i pielęgnują naszą wiarę. To czas, aby modlić się za nich, wspierać ich i wyrażać wdzięczność za ich posługę. Wybranie konkretnego kapłana i polecenie go Bogu w modlitwie może być znakiem wdzięczności i wsparcia dla jego trudu" - czytamy w opisie akcji na stronie DDAK.

 

Jakie efekty może przynieść wytrwała modlitwa za kapłanów? To zdecydowanie dobra opcja i lekarstwo na poczucie bezsilności wobec skandali z udziałem duchownych. Przyznaje to także nasza redaktorka:

"Patrzę na księży, za których się modlę. Są dobrymi księżmi. Szanse, że trafią mi pod klawiaturę w formie skandalicznego newsa, są minimalne. Rozwijają się. Budują wspólnoty. Służą. Ich zadania na przestrzeni czasu się zmieniają. Ich wierność nie. Kiedy to widzę, czuję ulgę i wdzięczność. Taki mam wkład w Kościół." - pisze na swoim Facebooku Marta Łysek. 

 

Źródło: Facebook / DDAK / mb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Gdy modlimy się za księży, dostajemy dzięki łasce potężny wpływ na jakość Kościoła"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.