Jak często „patrzysz w niebo”?

Jak często „patrzysz w niebo”?
(fot. unsplash.com)
1 tydzień temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Kiedy „patrzymy w niebo”, to wówczas mnoży się na ziemi dobro. Dlaczego?

Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ

Wszyscy Ewangeliści synoptyczni, opisując cud rozmnożenia chleba i ryb, podają, że Jezus „spojrzał w niebo”. Musi więc to mieć duże znaczenie. Jezus wiele razy spoglądał w niebo na oczach swych uczniów. Może w ten sposób chciał ich tym zarazić.

Pomyślmy: jak często „spoglądamy w niebo”? Czy zdarza nam się codziennie myśleć o niebie? Jeśli nie, to dziś Jezus przypomina nam, jak to jest ważne. Kiedy „patrzymy w niebo”, to wówczas mnoży się na ziemi dobro. Dlaczego? Ponieważ wszelkie dobro pochodzi z nieba, czyli od Boga.

Jeżeli chcemy dokonywać wielkich, dobrych rzeczy, niebo musi stać się dla nas inspiracją i celem.

Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Jak często „patrzysz w niebo”?
Komentarze (2)
SS
~szczesliwy stary juz Slazak poza Polska
10 stycznia 2021, 11:38
Rano prosilem Pana Boga zeby syn obronil prace dyplomowa na elitarnym uniwersytecie w RFN, zaliczyl z rewelacyjnym wynikiem, zaraz zostal doktorantem. Ucieszeni poszlismy wieczorem na druga Msze Sw, podziekowac Bogu. Po mszy swietej , organistka zagrala: Kiedy w jasna spokojna cicha noc, spogladam na Niebo pelne gwiazd i pytam czy zycie to ma sens...............czulem sie jakby Pan Bog stal przedemna, lzy radosci i wdziecznosci plynely zonie i mnie.Dziekowalismy Panu Bogu. On naprawde stal wtedy przedemna, widzial moje lzy radosci i pokory, nie myslalem ze Bog mi jeszcz cos dolozy do tego szczescia, dolozyl, syn otrzymal Awards , napisal najlepsza prace. Zawsze dziekuje Bogu, nigdy go nie prosilem zeby mi cos dal, zawsze mowilem rozpoczynajac nowy projekt, Panie Boze z Twoja pomoca mi sie to uda. Udawalo sie zawsze. Dziekujmy wiec Bogu, on wie co nam potrzeba.
HS
~H S.
10 stycznia 2021, 10:59
Bardzo często patrzę w niebo, nawet będąc w Kościele, kiedy przyświeca słońce , mówię Jezusowi " Ty jesteś moim słońcem , Ty jesteś moim dniem i Ciebie bardzo kochać chcę".

Skomentuj artykuł

Jak często „patrzysz w niebo”?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.